Agnitum Outpost Firewall


(system) #1

Czy ten program jezeli wykryje jakis atak to informuje o tym czy zostawia ta wiadomosc dla siebie :?: Kolega ma Kasperky Anti Hacker i co pare minut wyskakuje mu komunikat ze ktos probowal mu sie wlamac do kompa i ten atak zostal unieszkodliwiony. Czy tak samo powinno byc w Outposcie :?:


(Zelgadis) #2

jeżeli nic nie zmianiałes to wyświetli ci się komunikat.


(system) #3

Tak zgadza sie wyswietla sie komunikat ale to bardzo rzadko ze osoba z .......IP probowala polaczyc sie z moim komputerem i pisze ze komputer sprawcy zostal zablokowany, ale ten komunikat pojawia sie bardzo, ale to bardzo rzadko a w ustawienienia programu nie ingerowalem. Czy w takim raqzie jest cos nie tak :?:

Jeszcze jedno. W tym progsie pojawiaja sie aktywne polaczenia z netem i tam jest to ze aplikacja jest blokowana.


(Zelgadis) #4

po prostu nikt cię nia atakuje. tyle. powinieneś się cieszyć. outpost to dobry firewall. jak dojdzie co do czego to cię ochroni

nie rozumiem o co ci chodzi :slight_smile: jeżeli zamiast kropki na końcu był by znak "?" to odpowiedź brzmi : tak.


(system) #5

Tak wlasnie mi o to chodzilo. Sory ze niezrozumiale napisalem :slight_smile:


(aju) #6

wszystkie ataki jakie były przprowadzone i próby połączenia z komputerem sa zapisywane w wtyczce: wykrywanie ataków. Musisz dwa razy kliknąc na ikonę w trayu outposta i po lewej z paska przyborów wybierasz ta wtyczke.

Nastepnie na górze pod paskami narzędzi masz wyświetl szcegółowy dziennik więc go klikasz: tu jest spisane wszystko z bodajże 30dni jeśli nic nie zmieniałeś.

CO do programów: tak filtruje aplikacje. Wszystko jest pokazane jak na dłoni w OPCJE==> PROGRAMY. Tutaj są pokazane programy któe są zawsze dozwolone, zablokowane i ograniczone (oczywiscie mozesz dodawać własne ustawienia przez przycisk dodaj lub ppm na programie który już jest na liście) Jeśli chcesz aby domyślnie każdy program mógłby CI się łączyć z netem klikasz: opcje==>tryb pracy i dajesz zezwól na większość. Wszystko domyślnie będzie CI się łączyło z netem (of kors ataki z netu nadal będą blokowane , ale aplikacje nie będą się już pytać czy się łączyć). :wink: