Agnitum Outpost Pro 2.5 słyszał ktoś o tym?

Czy możecie mi coś napisać o tym programie?? Używacie go?? Jest lepszy od Zone Alarm???

Outpost …

1. Wydaje mi się, że firma Agnitum wytworzyła lepszego firewalla niż Zone Alarm.

2. Powód do 1.?? - Prosty - Hakerzy bardzo lubią hackować Zone Alarm.

jest drugi zaraz po McAfee® Personal_Firewall_Plus_v6.0.6014

ma wprowadzony cache do DNS optymalizujacy polaczenie sieciowe

serwerow

duzo opcji ,chodz dla zwyklych userow moze stwarzac problemy

jest bardzo czytelny jesli chodzi o porty i info. korzystania z nich

z latwoscia namierzysz danego delikwenta skanujacego np. porty

a co do Zone to porazka jeden z gorszych Firewalli tak jak antywir Zone

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ,kiedys moze byl dobry ,ale dzis konkurencja nie spi i go dawno

wyprzerdzila Sygate, McAfee, Agnitum, BlackICE czy TINY

Moim zdaniem firma “Kerio” Ostro wyruszyła swoją produkcją.

Także jest to jeden z lepszych firewalli :slight_smile:

Chyba ma duże wymagania - ram.

Mnie zaspoki Firewall SP2 - Nie mam zbytnio dużo ataków na kompa. No chyba, że admin ma “te dniii” Albo jakiś “psikuśny humor”.

Ale Outposta na próbę warto zainstalować :wink:

Dzięki

bardzo dobry firewall, pełna integracja z sp2, wiele opcji filtrowania zawartości stron www (blokowanie pop-upow, stron o niechcianej tresci,reklam,skryptow java,cookies itd), hasło na zabezpieczenie wszystkich ustawień by uchronić przed nieautoryzowaną ich modyfikacją lub wyłączeniem ,autokonfiguracja , modułowa architektura , opcja stealth (ukrywa przed identyfikacją przez hakerów), automatyczne blokowanie ataku hakerów,ochrona prywatnych danych przed wyciekiem,ochrona przed infekcją z niebezpiecznych załączników w mailach,opcja kwarantanny dla internetowych robaków i wirusów,strażnik ukrytych procesów zaufanych aplikacji , które stać mogą się niebezpieczne z powodu podszycia się np. trojana i wiele innych, dla mnie nr 1 http://www.agnitum.com/pressroom/pressk … wards.html

Witam.

Zgadzam sie z przedmowca. Uzywam jako firewalla juz od 2 lat ( oczywiscie starsze wesrsje ) i jest zadowolony. Jezeli chodzi o bezpieczenstwo to dobrze pilnuje kompa. Ale ma i wady. Moj komp pracuje w sieci i jezeli chodzi o zabezpieczenie kompa od strony sieci wewnetrznej to juz troche slabiej. Ale co tam. Przeciez nie ma idealnego programu czy firewalla.

Pozdrowienia :smiley:

zotało to znacznie ulepszone w najnowszej wersji :

''Security Features :

New: Improved Attack Detection Plug-in GUI provides with selective port settings and ability to create a list of trusted ports and protocols ( poprawiony plugin wykrywania ataków na wybrane porty wraz z możliwością ustalenia listy zaufanych portów i protokołów);

New: Hidden Process Control guards trusted applications from running programs that might appear dangerous for your system ( strażnik ukrytych procesów zaufanych aplikacji pracujących programów które mogą okazać się niebezpieczne dla systemu );

New: Protection against process memory space hijacking by malicious code (Copycat, Thermite leak tests passed) (ochrona przed przechwyceniem procesów pamięci przez złośliwe kody sprawdzone na leak test);

New: Password protection from unauthorized stopping of Outpost service by Trojans and viruses ( hasło na zabezpieczenie przed wyłączeniem firewalla przez trojana lub hakera);

New: Malformed DNS requests blocking ‘’

forum Agnitum http://outpostfirewall.com/forum/index.php?

Bardzo dobry wall. Uzywam go juz bardzo dlugo, nawet nie pamietam ile :slight_smile: Duzo opcji, latwy w obsludze, malo wymaga, nigdy sie nie wiesza, o skutecznosci chyba nie trzeba wspominac. I to tyle, polecam.

Witam.

Mam problem z najnowszym Outpostem.

Miałem zainstalowaną wersję 2.0 trial nie zle zauwarzyłem że wyszła już nowa 2.5, więc odinstalowałem 2.0 i zainstalowałem 2.5 tez trial.

Po restarcie firewall widział tylko niektóre programy np. nie widział przeglądarki (ani IE ani Opery) i tylko niektórym pozwalał na połączenie (i jego konfigurację) z internetem. Na reszte nie reagował obojętnie czy skonfigurowałem reguły czy nie. Jak nie było reguł to sie nawet nie pytał czy je utworzyć.

Wyłączenie firewalla tez nic nie dawało programy nadal były zablokowane. Próbowałem też grzebać w opcjach, wyłączyłem kontrole komponentów itd. i nic

Zdenerwowałem się , odinstalowałem 2.5 i z powrotem zainstalowałem 2.0.

Po restarcie przy ładowaniu windy dostałem niebieski ekran Musiałem odinstalować firewall w trybie awaryjnym i dopiero poszedł.

Powtarzałem instalacje obu wersji ale zawsze jest to samo albo nie widzi programów (v2.5) albo sie wiesza przy starcie (v2.0).

Mam Windowsa XP Pro SP1

Czy wie ktoś jak na to zaradzić?

Z góry dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam.

czy dokładnie wyczyściłeś rejestr po deinstalacji? (jv16 ?). Dopiero wtedy zainstaluj, nie wiem jakie masz aplikacje u siebie, może coś gryść się . Program powinien sam skonfigurować cześć połączeń (systemowe), pozostałe powinienieś mieć na liście lub nanieść je jak instalujesz nowy soft.

Ja przesiadłem się z firewalla Nortona na Outpost 2.1 ze względu na niepochlebne recenzje produktu symanteca.

I dziwne dla mnie jest to, że nie mam już ataków na komputer (albo nie są wykrywane). W nortonie co jakiś czas wyskakiwało okienko z próbą ataku np. “netbus” i kilka innych.

Outposta, wydaje mi się, że mam dobrze skonfigurowanego, nie dopuszczam czegoś czego nie znam, sprawdzałem go online pod względem bezpieczeństwa i wypadł dobrze.

Ja używam Agnitum Outpost Firewall 1.0

Ta wersja jest darmowa. Nie można jej tylko aktualizować.

Bzdura.

Sęk w tym że jak na razie nie ma dostępnych aktualizacji.

Jak by nie można było pobierać do czego by był moduł Update w programie ??

Dokładnie - tylko, że jak zaaktualizujesz to masz wersję PRO 30 dniową …