AGP w HD D530 SFF

Posiadam komputer HP Compaq D530 SFF i 200zł na nową kartę graficzną. Jednak spotkałem się z różnymi opiniami - na stronie HP pisze, że komputer posiada AGP 8x, gdzie indziej że ma 4x. Jak z tym jest? I czy brak 8x mocno spowalnia kartę? Bo chcę zagrać w np. Test Drive Unlimited, GTA IV, hmm… Euro Truck Simulator i inne gry z 2007-2009 na niskich detalach.

(Proszę o odpowiedzi mogące pomóc, nie zaś “zbieraj na nowy sprzęt”.)

PS. Nie patrzcie na to, że wejdzie tylko Low Profile, bo weszły mi tu 2 zwykłe GF2.

# AGP 4x , używa kanału 32-bitowego przy taktowaniu 66 MHz z poczwórną przepływnością, co prowadzi do efektywnego transferu maksymalnego 1056 MB/s (1 GB/s); napięcie sygnału 1.5 V.

# AGP 8x , używa kanału 32-bitowego przy taktowaniu 66 MHz z ośmiokrotną przepływnością, co prowadzi do efektywnego transferu maksymalnego 2112 MB/s (2 GB/s); napięcie sygnału 0.8 V.

Źródło - Wikipedia

Tak po mojemu - Dużej różnicy nie powinno być :wink:

Ta, ale jakie AGP osbsługuje w końcu ten komputer?

Druga sprawa taka, że chciałbym pograć przykładowo w GTa 4, przy min. 20 FPS na minimlanych szczegółach. Jaką grafę wtedy polecacie?

Ale zdaj sobie sprawę,że do grafy musi być dobrany procesor i zasilacz,jeśli to stary komputer to żadna rozbudowa nie da ci wzrostu wydajności,często lepiej kupić nowy komputer jak dokładać do 6 letniego.

Nawet na dwa razy lepszej karcie możesz mieć maks 15-20 klatek,bo procesor będzie wszystko spowalniał,drugie dołoży wolny ram 133,czy 166 MHz,maks 200-400 MHz,do tego zasilacz ci się wyłoży,nie da rady pociągnąć karty która w szczytowym obciążeniu weżnie nawet 200-250 wat

Zasilacz nowy leży na półce. Procesor wsadziłbym tam Pentium 4 HT 3.2 GHz, ram 1.5 GB DDR 400MHz.

Miałem takiego kompa. Z P4 HT 3GHz i 2GB Ramu do tego HDD 500GB na SATA, DVD-RW i jeszcze ATI Radeon HD 3450 z 512MB firmy ASUS Low-Profile. Wcześniej miałem Gf6200 256MB ale brakowało jej do pełni DX9. Od czasu do czasu dodatkowy dysk był podłączany na drugi SATA. A zasilacz orginalny. Jedyny mankament jaki miałem to przy starcie bios pokazywał że niby brakuje mu zasobów. Ale dalej wsio ładnie śmigało.

Co do AGP ma x8.

pozdro.

Nie ma znaczenia czy ma AGP x4 czy x8. Różnica w wydajności jest na pograniczu setnych FPS’a :wink: ale zgadzam się, że nie opłaca się inwestować w stare skrzynki.