AGP w HD D530 SFF

(Kacperlis) #1

Posiadam komputer HP Compaq D530 SFF i 200zł na nową kartę graficzną. Jednak spotkałem się z różnymi opiniami - na stronie HP pisze, że komputer posiada AGP 8x, gdzie indziej że ma 4x. Jak z tym jest? I czy brak 8x mocno spowalnia kartę? Bo chcę zagrać w np. Test Drive Unlimited, GTA IV, hmm… Euro Truck Simulator i inne gry z 2007-2009 na niskich detalach.

(Proszę o odpowiedzi mogące pomóc, nie zaś “zbieraj na nowy sprzęt”.)

PS. Nie patrzcie na to, że wejdzie tylko Low Profile, bo weszły mi tu 2 zwykłe GF2.

(Mrylec) #2

# AGP 4x , używa kanału 32-bitowego przy taktowaniu 66 MHz z poczwórną przepływnością, co prowadzi do efektywnego transferu maksymalnego 1056 MB/s (1 GB/s); napięcie sygnału 1.5 V.

# AGP 8x , używa kanału 32-bitowego przy taktowaniu 66 MHz z ośmiokrotną przepływnością, co prowadzi do efektywnego transferu maksymalnego 2112 MB/s (2 GB/s); napięcie sygnału 0.8 V.

Źródło - Wikipedia

Tak po mojemu - Dużej różnicy nie powinno być :wink:

(Kacperlis) #3

Ta, ale jakie AGP osbsługuje w końcu ten komputer?

Druga sprawa taka, że chciałbym pograć przykładowo w GTa 4, przy min. 20 FPS na minimlanych szczegółach. Jaką grafę wtedy polecacie?

(Johny) #4

Ale zdaj sobie sprawę,że do grafy musi być dobrany procesor i zasilacz,jeśli to stary komputer to żadna rozbudowa nie da ci wzrostu wydajności,często lepiej kupić nowy komputer jak dokładać do 6 letniego.

Nawet na dwa razy lepszej karcie możesz mieć maks 15-20 klatek,bo procesor będzie wszystko spowalniał,drugie dołoży wolny ram 133,czy 166 MHz,maks 200-400 MHz,do tego zasilacz ci się wyłoży,nie da rady pociągnąć karty która w szczytowym obciążeniu weżnie nawet 200-250 wat

(Kacperlis) #5

Zasilacz nowy leży na półce. Procesor wsadziłbym tam Pentium 4 HT 3.2 GHz, ram 1.5 GB DDR 400MHz.

(jas_fasola) #6

Miałem takiego kompa. Z P4 HT 3GHz i 2GB Ramu do tego HDD 500GB na SATA, DVD-RW i jeszcze ATI Radeon HD 3450 z 512MB firmy ASUS Low-Profile. Wcześniej miałem Gf6200 256MB ale brakowało jej do pełni DX9. Od czasu do czasu dodatkowy dysk był podłączany na drugi SATA. A zasilacz orginalny. Jedyny mankament jaki miałem to przy starcie bios pokazywał że niby brakuje mu zasobów. Ale dalej wsio ładnie śmigało.

Co do AGP ma x8.

pozdro.

(DiamondBack) #7

Nie ma znaczenia czy ma AGP x4 czy x8. Różnica w wydajności jest na pograniczu setnych FPS’a :wink: ale zgadzam się, że nie opłaca się inwestować w stare skrzynki.