AGP X4 i karta grafiki

Witam.

Mój problem dotyczy gniazda AGP X4 w jakie wyposarzona jest moja płyta główna. Interesuje mnie tylko jedna rzecz; czy do takiego gniazda można włożyć tę kartę graficzną:

http://proline.pl/shop.php?prodid=SAP+9550+128+128

Zdaję sobie sprawę, że wykożystanie tej karty w 100% jest nie możliwe na tak powolnym złączu. Chodzi mi jedynie o to czy można podłączyć tę kartę, by bezproblemowo działała.

Pozdrawiam.

Typ złącza AGP 8x

Bios i reszta innych dupereli by jej nie zauważyło. miałem tak samo z GF MX440 i chciałem podpiąć na AGP x2, nie poszło w ogóle ^^

na AGP X2 to rozumiem, że nie ma nawet o czym mówić. Mi chodzi konkretnie o AGP x4.

Niech ktoś napisze, czy jest to możliwe podłączenie, czy nie. To bardzo ważna sprawa dla mnie!

Pozdrawiam

no podłączyć się da, ale pewnie nie zauważy tej grafy system, i BIOS, tak to już jest…

ja kiedyś miałem jakiegoś starego ECS’a i też miał tylko AGP x4 i kupiłem też radeona 9550 i widział go normalnie, tylko ze AGP x4 a nie jak ma karta x8

Ja na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się i szybko bym zmienił karte.

AMD Athlon 64 X2 5000+ Brisbane (wentylator) BOX <:> Radeon X1650Pro Gigabyte 256MB DDR3 <:> Asus M2N-SLI Deluxe <:> Kingston 2x1024MB 800MHz, DualDDR, CL5 <:> Seagate Barracuda 7200.10 320GB, SATA/300, 16MB cache, NCQ <:> Obudowa “Take Me SPECTRA” + ZASILACZ 400W

Nie dziwie się AGP x2 nie jest kompatybilne z wyższymi standardami.

Oczywiście że tak standardy AGP x8 jest kompatybilny z AGP x4

Karta będzie wtedy pracować na szynie AGP x4

Wykorzystasz ją w 100% gdyż różnica miedzy AGP x4 a x8 wynosi kilka procent i jest niezauważalna dla przeciętnego użytkownika.

Pyzatym port AGP nie jest jeszcze wykorzystany w 100% więc nie możesz mówić o wolnym łączu tego interfejsu.

PaPuX

Uspokoiłeś mnie - dzięki :smiley:

Tak bym zrobił gdyby było to możliwe. Niestety nie mogę.

Pozdrawiam.

Możesz kupić nawet ATI 9700 na AGP X8 i włożyć ją do twojej płyty głównej ASUSa z AGP X4. Będzie działała. Bardzo ważne jest zaopatrzenie się w markowy zasilacz np. na http://www.allegro.pl/search.php?string … &country=1

Bardzo dużo osób zapomina, że wraz z wymianą karty graficznej na szybszy model należy wymienić zasilacz na mocniejszy. Coś za coś. Jeśli nie chcesz mieć w domu upieczonego PC-ta.

AGP 2x ma niekompatyilnie wysokie napięcie. Agpx4 jest kompatybilne z 8x. A co do wykorzystania karty graficznej… z pciex x16 nie korzysta żadna karta graficzna, w najlepszym wypadku wykorzystują go w połowie, tak więc to jest ściema producentów.