Agresja linuksiarzy na innych użytkowników - skąd?

Jeśli te przykłady są z forum.ubuntu.pl - to wcale nie dziwi mnie poziom. Sam tam nigdy nie prosiłem o pomoc, uczyłem się wszystkiego sam. Duża popularność Ubuntu sprawia, że część ludzi chce nim po prostu szpanować. Nauczy się kilku komend, a potem wyśmiewa nowicjuszy albo odsyła ich do Google. Chociaż niewątpliwie to też jest racja - prawie wszystko można wyszukać przez Google albo na forach. Ludzie nie umieją korzystać z internetu … proste, a potem produkują tysiące niepotrzebnych postów, powtórzeń, z czego 3/4 jest nierozwiązana, a kolejny nowicjusz ma prawo się w czymś takim pogubić.

Po postach w komentarzach osób, których nie wymienię nie dziwię się, że niektórym brakło już cierpliwości.

Potem zacytuję niektórych.

@kolego od agresji ze strony linuksiarzy

czytałeś swóje kolejne posty, które napisałeś w odpowiedzi na swoją rzekomą “obrazę”???

może warto zrobić to ponownie…

Nie można powiedzieć, że każdy linuksiarz czy każdy windziarz to osoba kompletnie pozbawiona kultury. Tacy ludzie są wszędzie, w każdym środowisku, dlatego kwestia że na forum linuxowym wyzwano kogoś od debili, wcale nie zaprzecza, że na forum windowsowym nie zrobią tego samego. Według mnie takich ludzi po prostu trzeba olać - bo po co zniżać się do równie niskiego poziomu?

Po pierwsze jak jaka rzekoma obraza? Ten osobnik pierwszy mnie nazwał debilem a ja zrobiłem odwet - miałem prawo. Mógłbyś powiedzieć rzekoma obraza kiedy ja bym pierwszy go zwyzywał.

Na forum ubuntu.pl zostałem zwyzywany przez kogoś bo chciałem zrobić dla siebie dystrybucję Ubuntu i nie wiedziałem gdzie szukać pewnego pliku, którego szukałem. Dlatego już tam w ogóle nie piszę a korzystam z zagranicznych for - nikt nie obraża nawet jeśli noobskie pytania się zadaje.

Jest tak, jak napisał Freeq52. Poziom kultury w narodzie przenosi się również do internetu. Nasza narodowa cecha - przemądrzalstwo i “wiem lepiej” - to są główne przyczyny takiego stanu rzeczy.

To nie do końca była obraza - nazwał Cię “Drogim debilkiem” i zasugerował, żebyś dowiedział się więcej zanim zaczniesz pisać brednie.

po drugie, kto udzielił Ci tego prawa na które się powołujesz??? czytałeś choć fragment regulaminu tego forum na którym Cię zobrażano…:

Na forum zabrania się publikowania treści prowokacyjnych, obraźliwych, erotycznych, rasistowskich, faszystowskich itp. Zabrania się również pisania zbędnych, nie wnoszących nic to tematu wypowiedzi.


Rejestrując się na tym forum dyskusyjnym oświadczasz, że masz świadomość iż NIE WOLNO Ci pisać postów łamiących te zasady.

Temat który stworzyłeś ma na celu poprawianie zachowań linuksiarzy i uświadomienie ich, że są agresywni… może za nim zaczniesz poprawiać kogoś - zacznij od siebie??? pozdrawiam, dla mnie EOT.

Nie mam za dużo do powiedzenia w tym temacie .Ale chciałbym odesłać wypowiadających się do postu otwierającego, bo sporo waszych wypowiedzi też nie jest na temat :wink: (tu nie chodzi o LukaszMS czy o sCooBy^Trolla ; ) )

I to nie jest obraza?

Nie mam zamiaru nic w sobie zmieniać. Atakuję tylko wtedy gdy ktoś mnie zaatakuje.

Czyli mamy rozumieć, że jesteś idealny?

I wiele innych :shock:

Ja Cię proszę. Nie wyjeżdżaj tutaj z jakimiś definicjami z podręcznika psychologii tylko odpowiedz po ludzku na pytanie.

Tak. Po pewnej chorobie moja osobowość zmieniła się się na przeciwną. Zawsze uważałem się za gorszego to teraz za najlepszego, podporządkowywałem się innym to inni mają mi się podporządkować.

Zaburzenie osobowości spowodowane lub padaczką.

Wina leży po trzech stronach:

  1. po Twojej (niepotrzebnie prowokujesz)

  2. osoby która zareagowała na Twój post w ten a nie inny sposób

  3. moderacji owego forum, która wydaje ciche przyzwolenie na takie zachowania

U nasz by to nie przeszło, a na pewno spotkało by się z regulaminowymi restrykcjami.

Do czego niby miałeś prawo? Agresja wzmaga agresję, jak byś go “zabił” inteligentną ripostą na pewno by zamilkł.

Niestety kolejna bzdura (parz zapisek wyżej).

Tylko, że ja nawet się nie spodziewałem, że wyjdzie z tego prowokacja. W ogóle nie wiem kiedy coś można uznać za prowokację.

Skoro nie wiesz, co może sprowokować innych, to poproś kogoś, by ocenił Twe posty przed ich wysłaniem na jakiekolwiek forum. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych problemów i stresów. :wink: