AHCI nie działa - co zrobić?

Posiadam dysk z NCQ i nowo zainstalowany system Windows Vista Home Premium 32 bit. Postanowiłem skorzystać z “dobrodziejstwa” NCQ i zastosowałem się do informacji Microsoftu tj. http://support.microsoft.com/kb/922976/pl poprawiłem ten wpis w rejestrze, uruchomiłem ponownie komputer i zmieniłem w biosie z Native IDE na SATA -> AHCI niby wszystko było ok… jednak podczas pojawienia się czarnego ekranu z przelatującymi kwadracikami nic się nie dzieje - ciągle przelatują dysk niby pracuje jednak nic dalej się nie wgrywa. Czekałem 2 min i nic :frowning: W czym może być problem?

Kilka razy restartowałem i zmieniałem ten wpis w rejestrze i nadal podczas przelatywania kwadracików nic się nie dzieje :frowning:

Ciągle przelatują i tyle…

Dziękuję za wszelkie rady.

POZDRAWIAM

Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowałeś?

A muszę instalować sterownik płyty głównej aby AHCI działało pod Vista? Nie wystarcza ten standardowy sterownik Visty?

Zainstaluj, ponieważ najczęściej nie wystarcza.

U mnie było podobnie - nie dało się wyjść ze stanu wstrzymania, a po instalacji driverów do chipsetu wszystko było ok.

A uruchamiałeś w Trybie Awaryjnym?? (F8 przy starcie systemu)

Instalacja sterowników chipsetu nic nie dała… nadal kwadraciki tylko przelatują i nic się dalej nie dzieje.

Nie uruchamiałem systemu w trybie awaryjnym, a powinienem?

Uruchom w trybie awaryjnym i sprawdź czy dalej to samo.