AIMP 3 sortowanie wg numeru utworu

Witam. Mam problem z programem AIMP 3. Nie wiem w jaki sposób zrobić tak, aby po uruchomieniu plików całego folderu z daną płytą, utwory odtwarzane były wg nr, a nie wg nazwy pliku. Przy wersji 2.6 nie było tego problemu, pliki w folderze sortowałem według numeru ścieżki i włączałem, tu z kolei automatycznie włącza alfabetycznie według nazwy. Wiem, że można użyć w programie sortowania (shift+2), ale nie o to mi chodzi. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Hej,

A nie możesz po prostu sortować po numerach utworów? Domyślnie ta opcja jest dostępna. A jeśli nie, bardzo łatwo ją stworzyć klikając - jak na screen’ie - Opcje i dodając ustawienie %tn.

22252986279781312547_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że da się zrobić w ten sposób, ale nie wiem, jak zrobić, aby automatycznie po naciśnięciu przycisku “otwórz wszystko” w danym folderze z muzyką sortowało wg nr ścieżki (a pliki muzyczne nazywam tak, że w nazwie nie ma żadnych liczb odpowiadających numerowi utworu). Chyba, że byłby program, który zautomatyzowałby nazywanie - pobierałby nr ścieżki i wklejał na początku nazwy pliku. Wtedy to zmienił bym mój “szablon nazywania” i problemu by nie było.

Hej,

Myślę, że to byłoby najlepsze rozwiązanie. Sam je stosuję. Każdą nazwę pliku audio tworzę zgodnie z szablonem: Wykonawca - Nr_Utworu Tytuł i wrzucając tak kawałki do AIMP’a układają się w kolejności. :slight_smile:

Jeśli zaś chodzi o program, to można posłużyć się wbudowanym w AIMP’a Edytorem znaczników. Po wrzuceniu do niego kawałków można zdefiniować format nazwy i program zmieni je automatycznie. Jeśli zaś szukasz czegoś z nieco lepszym interfejsem i większymi możliwościami, to polecam program Mp3 Tag.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus dzięki za pomoc. Polecany przez Ciebie program miałem już zainstalowany, więc wystarczyło tylko stworzyć szablon i po chwili wszystkie piosenki miałem ponazywane według nowego wzoru.

Pozdrawiam!

Hej,

Nie ma sprawy.

Sam też używam Mp3 Tag - łatwiej się wszystkim zarządza - szczególnie dodawaniem tagów i okładek w utworach, w których ich nie ma. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus