AIMP i jego konwerter

Cześć, chciałem przekonwertować pliki muzyczne pod format .FLAC i zaskoczyła mnie pewna jego opcja, zaskoczyła na tyle że nie wiem jak ją zrozumieć, wrzucę screena na sam dół jako zdjęcie poglądowe.

Tak więc chcąc przekonwertować utwór mamy opcje “Kompresja” od 0 do 8 gdzie 0 ma opis “szybka” a 8 opis najlepsza i teraz co powinienem wybrać co da mi mniejszą stratę w bezstratnym formacie? Co lepsze, czy kompresja szybka czy kompresja najlepsza, za cholere nie mogę tego ugryżć… Pozdroo

To nie jest konwersja stratna. Wybranie wyższego poziomu kompresji zmniejszy rozmiar pliku wynikowego, ale przetwarzanie pliku będzie wymagało więcej zasobów komputera. Analogicznie do kompresji zip, rar, lzw etc. Zmiana tego poziomu nie wpływa na jakość utworu.

BTW. Jakie pliki przerabiasz? Rozumiem, że materiał źródłowy, a nie już skompresowany?

1 polubienie

Stratę w bezstratnym formacie… :slight_smile:

Co prawda nie interesuje się zbytnio plikami muzycznymi ale to powyżej jest całkiem proste.
Jakość dźwięku jako, że to bezstratny format będzie taka sama. Kompresja odpowiada za wielkość pliku docelowego. Szybka = plik będzie największy, ale też najmniej czasu będziesz czekał, aż Ci skompresuje. Najlepsza = plik będzie najmniejszy, ale też spędzisz więcej czasu na kompresji. Więc de facto jeżeli nie zależy ci bardzo na wielkości pliku to ustaw jak chcesz, jeżeli plik wejściowy jest duży możesz się zastanowić nad szybką opcją jeżeli nie masz czasu na czekanie.

Może to też dodatkowo wpływać na wymagania procesora dla urządzenia w zależności od kompresji, ale dla plików dźwiękowych nie powinno to być, żadnym problemem.

1 polubienie

Tak, plik źródłowy, dzięki za zainteresowanie i zwrócenie uwagi.

Również dzięki za odpowiedź, pozdrawiam Panów. :slight_smile: