Aimp2 nie zmienia ikon plików mp3

Zainstalowałem Aimp2. Wybrałem go jako domyślny odtwarzacz. Skojarzyłem z plikami. Mimo to nie zmienił ikon plików mp3. Uruchamiałem Aimp2 jako użytkownik i jako administrator, nic to nie daje. Odtwarza w Aimp2, ale ikona ciągle WMP. System: Vista Basic. Jest na to jakiś sposób?

Klikasz na tej muzyce PPM–> właściwości–>Ogólne–>i tam klikasz zmień na program :slight_smile:

Tak robiłem i to nic nie daje.

  1. Jaką masz wersję ?

  2. Możesz sprawdzić “odchaczenie” mp3 w WMP.

  3. AIMP 2.61.583

  4. Strona producenta.

  5. Ikonki

  • do wyboru i koloru :slight_smile:

Jeżeli po kliknięciu na plik mp3 uruchamia się AIMP jako domyślny to wg. mnie nie problem :wink:

Mam najnowszego Aimp2. Niby to nie jest problem i da się z tym żyć. Fajnie by było gdyby jednak była ikona Aimp2, bo jest charakterystyczna (wybrałem tę pomarańczową) i po otwarciu folderu od razu widać, które pliki to mp3, a ta WMP jest nijaka. Poza tym Aimp2 ma inne ikony do mp3, wma, wav, i jakoś już się przyzwyczaiłem do wyłapywania plików po ikonkach. Wcześniej wszystko działało jak należy. W weekend zrobiłem reinstalację systemu po trzech latach, bo już wolno chodził i teraz działa dużo szybciej, ale pojawił się właśnie kłopot ze zmianą ikony Aimp2. No i nie wiem, walczyć z tym, czy odpuścić?

Kliknij prawym na pliku mp3, wybierz “Właściwości” w miejscu Otwierany za pomocą kliknij na przycisk “Zmień…”, następnie wskaż na program Aimp2.

Potem odśwież cache ikon udając się do katalogu:

C:\Documents and Settings\Nazwa_Twojego_Profilu\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji

i skasuj tam plik IconCache.db

Kliknij na pulpit prawym i wybierz “Odśwież”.

To mi wygląda na ścieżkę z WinXP, a ja mam Vistę i jest inaczej.

Sprawdzałeś instalację ikonek : http://aimp.ru/index.php?do=catalog&id= … 0&starts=0 ?

Wybierasz które wg. Ciebie są najlepsze/najładniejsze, pobierasz i instalujesz…

Odchaczyłeś mp3 w WMP ?

Patrzyłem na WMP i nie widzę tam opcji kojarzenia plików. Gdzie to jest, gdzie to odhaczyć? Nie chcę innych ikon. Wystarczy mi ta, która jest w Aimp2 w standardzie.

Miałem taki sam problem mimo , że już wcześniej usunąłem WMP .

W moim przypadku pomogło usunięcie z rejestru wszystkich wpisów dotyczących WMP .

W Viście masz tutaj:

C:\Users\Nazwa_Twojego_Profilu\AppData\Local

Folder znalazłem, ale nie ma w nim pliku IconCache.db

Dodane 16.11.2010 (Wt) 18:20

Znalazłem sposób. Już działa. Skoro nikomu się nie udało, to napiszę, może komuś się przyda, kto ma ten sam problem. Zrobiłem zmianę w rejestrze.

HKEY_CLASSES_ROOT->.mp3 “(Domyślna) REG_SZ WMP11.AssocFile.MP3” zamieniłem na “AIMP.mp3” i zadziałało, wszystkie ikonki fajnie się zmieniły. Teraz nawet jeśli ustawiłem poprzednią wartość to już i tak wszystko działa z poziomu programu Aimp2.

Problem rozwiązany :smiley: , dzięki wszyskim za chęci :smiley: