Aimp3 i wav DTS audio

Witam.

Mam kilka albumów nagranych w formacie wav DTS. Pobrałem wtyczkę DTS do Aimp3 i umieściłem we właściwym miejscu. Niestety program nie widzi wtyczki - nie widzę jej na liście wtyczek. Straciłem pół dnia na poszukiwanie rozwiązania mojego problemu, oraz na różne ustawienia i nic…

Proszę o pomoc.

 

Tzn. masz na pewno najnowszą wersję AIMP-a(v3.60 Build 1483)? Bo wtyczka działa od wersji 3.60.

 

Pobrałeś ją stąd:

 

http://www.aimp.ru/index.php?do=catalog&rec_id=195

 

I przy zamkniętym AIMP-ie wypakowałeś ją (pliki: aimp_InputDTS.dll i libdca.dll ) tu:

 

C:\Program Files (x86)\AIMP3\Plugins\aimp_InputDTS

Dokładnie. Mam najnowszą wersję, dokładnie tą wtyczkę i dokładnie w tej lokalizacji. Nie widzę jej niestety na liście wtyczek. Nie jestem laikiem. Robiłem już to z innymi wtyczkami i nie było nigdy problemu… 

Dziwne. U mnie pojawia się we Wtyczki - Dekodery (lub Wszystkie) jako Digital Theater System (DTS) v1.21.

 

Może odinstaluj kompletnie AIMP-a jakim Revo Uninstallerem (wszystko z Program Files - AIMP3, i User - AppData - Roaming - AIMP,. Możesz na wszelki skopiować te AIMP-owe foldery jako backup plus jak pewnie sam wiesz AIMP robi pełny backup do folderu C:\Program Files (x86)\AIMP3!Backup) i wyczyść rejestr. Może jeśli robiłeś instalacje nakładkowe od dłuższego czasu (np. jeszcze sprzed wersji 3.60), to coś się pokićkało.

Dzięki za wskazówki. Jutro tak zrobię i sprawdzę.

Udało się bez odinstalowywania. Usunąłem folder aimp_InputDTS, pobrałem inną wtyczkę, żeby sprawdzić, czy będzie widoczna na liście wtyczek. Aimp3 wyświetlił wtyczkę, więc pobrałem raz jeszcze wtyczkę DTS i wkleiłem w odpowiedni folder. No i jakimś cudem wtyczka pokazała się na liście i wszystko działa!