AIMP3 integracja klawisze głośność windows 7

cześć,

Program AIMP3 nie wiąże się / nie wiem, jak to celniej opisać, może ktoś podpowie/ z klawiszami kontroli głośności w laptopie. Szukałem w opcjach, nie widzę nic, może trzeba to zrobić w samym systemie windows 7 ?

Gdy chcę kontrolować poziom dźwięku, muszę najechać kursorem na ikonkę z głośniczkiem w prawym dolnym rogu. Naturalnie jest jeszcze druga opcja, kontrola głośności w samym odtwarzaczu, ale wiadomo, że to są 2 różne tematy.

Może ktoś zna jakiś sensowny program do muzy, który będzie się bezproblemowo integrował z klawiszami kontrolo głośności laptopa? Może ja się trzymam tego programu na zasadzie sentymentu głupiego, a dziś są już programy bardziej sensowne i lepsze?

Pozdrawiam wszystkich.

windows media player

* taki wbudowany program :wink:

to wiem, ale akurat jakoś jego nie lubię :expressionless:

Aimp posiada funkcję skrótów klawiszowych.

adorec, a nie można go połączyć jakoś systemowo z klawiszami? myślę, że sposób pewnie jest, ale ja nie jestem informatykiem.

Z tego co widzę na stronie aimp,to nie ma takiej wtyczki.Jeśli chodzi o ustawienia systemowe, to chyba nie. Sam próbowałem przypisać klawisze głośności do aimpa, ale bez powodzenia. Możesz spróbować edycji skrótów klawiszowych. Po prostu zamień domyślny skrót na klawisz kontroli głośności z laptopa. U mnie nie zadziałało, ponieważ mój system wyświetla stan głośności na ekranie.

dziękuję adorec, już przynajmniej wiem, że to nie tylko moja bolączka, zrobię, jak mówisz. Pozdrawiam. :slight_smile:

Panowie i panie nie trzeba nic kombinować z przypisywaniem domyślnych klawiszy klawiatury- zostawiamy tak jak jest na domyślnych Aimpa3.

Wystarczy wejść w opcje Aimpa3 -czyli Preferencje > Skróty klawiaturowe i zaznaczyć na samym dole(zafajkować)

kwadracik Wyłącz skróty klawiaturowe i Zastosuj.

Po tym zabiegu na pewno będzie możliwość sterowania głośnością z klawiatury.

Napiszcie czy działa to u was , bo u mnie wyśmienicie.

U mnie takie rozwiązanie nie zadziałało. Podejrzewam, że jest taka możliwość, w przypadku klawiatury zewnętrznej lub jakiegoś wyjątkowo rozbudowanego laptopa. Mój budżetowy nie obsłużył AIMPa w ten sposób. Co nie oznacza, że Twój sposób nie działa. Sam chciałbym wiedzieć, jak inaczej rozwiązać sprawę sterowania głośnością odtwarzacza.

Nie wiem kolego,ale to działa na PC jak również na laptopie Samsung.

A w ogóle masz możliwość na swoim laptopie, sterować klawiszami głośność - bo mi się wydaję że nie i tu trzeba zacząć od przestudiowania instrukcji obsługi.

W laptopie jednym klawiszem nie pogłośnisz - musi to być kombinacja klawiszy i w Samsungu klawisz Fn+ikona głośnika.

Chyba ,że się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Przynajmniej byś podał co to sprzęt ten twój budżetowy. :slight_smile:

@ Mondzio

Jak najbardziej, posiadam możliwość zmiany głośności przy pomocy klawiatury.

Mój laptop ( Hp Pavilion g6) posiada klawisze do obsługi multimediów, które nie wymagają użycia klawisza Fn.

Podejrzewam, że problemem jest system operacyjny W8

W przypadku urządzeń, w których należy użyć klawiszy Fn+, obsługa AIMP, będzie podobna do obsługi przy pomocy skrótów klawiszowych. Sterujesz odtwarzaczem, a jednocześnie głośnością systemu. W takim wypadku jest jedna niedogodność, po wyłączeniu Aimp system pozostaje na tym samym poziomie głośności co Aimp przed zamknięciem. Można to obejść ustawiając w mikserze poziom głośności dla poszczególnych aplikacji.

Nie będzie to typowe sterowanie odtwarzaczem tylko dokładnie to samo co skróty klawiszowe.

Jeżeli o takie sterowanie chodziło lieft, to w ten sposób można.

W ustawieniach skrótów Aimp, w kratce globalny 1, przypisujemy klawisze funkcyjne, np: Fn+ klawisz głośności właściwy dla danego komputera. Włączamy skróty klawiszowe i mamy sterowanie odtwarzaczem z pominięciem głośności systemu.

Z tą instrukcją obsługi to było dobre… :smiley: