AIMP3 integracja klawisze głośność windows 7

(lieft) #1

cześć,

Program AIMP3 nie wiąże się / nie wiem, jak to celniej opisać, może ktoś podpowie/ z klawiszami kontroli głośności w laptopie. Szukałem w opcjach, nie widzę nic, może trzeba to zrobić w samym systemie windows 7 ?

Gdy chcę kontrolować poziom dźwięku, muszę najechać kursorem na ikonkę z głośniczkiem w prawym dolnym rogu. Naturalnie jest jeszcze druga opcja, kontrola głośności w samym odtwarzaczu, ale wiadomo, że to są 2 różne tematy.

Może ktoś zna jakiś sensowny program do muzy, który będzie się bezproblemowo integrował z klawiszami kontrolo głośności laptopa? Może ja się trzymam tego programu na zasadzie sentymentu głupiego, a dziś są już programy bardziej sensowne i lepsze?

Pozdrawiam wszystkich.

(M Comme Merde) #2

windows media player

* taki wbudowany program :wink:

(lieft) #3

to wiem, ale akurat jakoś jego nie lubię :expressionless:

(adorec) #4

Aimp posiada funkcję skrótów klawiszowych.

(lieft) #5

adorec, a nie można go połączyć jakoś systemowo z klawiszami? myślę, że sposób pewnie jest, ale ja nie jestem informatykiem.

(adorec) #6

Z tego co widzę na stronie aimp,to nie ma takiej wtyczki.Jeśli chodzi o ustawienia systemowe, to chyba nie. Sam próbowałem przypisać klawisze głośności do aimpa, ale bez powodzenia. Możesz spróbować edycji skrótów klawiszowych. Po prostu zamień domyślny skrót na klawisz kontroli głośności z laptopa. U mnie nie zadziałało, ponieważ mój system wyświetla stan głośności na ekranie.

(lieft) #7

dziękuję adorec, już przynajmniej wiem, że to nie tylko moja bolączka, zrobię, jak mówisz. Pozdrawiam. :slight_smile:

(Jas Mo) #8

Panowie i panie nie trzeba nic kombinować z przypisywaniem domyślnych klawiszy klawiatury- zostawiamy tak jak jest na domyślnych Aimpa3.

Wystarczy wejść w opcje Aimpa3 -czyli Preferencje > Skróty klawiaturowe i zaznaczyć na samym dole(zafajkować)

kwadracik Wyłącz skróty klawiaturowe i Zastosuj.

Po tym zabiegu na pewno będzie możliwość sterowania głośnością z klawiatury.

Napiszcie czy działa to u was , bo u mnie wyśmienicie.

(adorec) #9

U mnie takie rozwiązanie nie zadziałało. Podejrzewam, że jest taka możliwość, w przypadku klawiatury zewnętrznej lub jakiegoś wyjątkowo rozbudowanego laptopa. Mój budżetowy nie obsłużył AIMPa w ten sposób. Co nie oznacza, że Twój sposób nie działa. Sam chciałbym wiedzieć, jak inaczej rozwiązać sprawę sterowania głośnością odtwarzacza.

(Jas Mo) #10

Nie wiem kolego,ale to działa na PC jak również na laptopie Samsung.

A w ogóle masz możliwość na swoim laptopie, sterować klawiszami głośność - bo mi się wydaję że nie i tu trzeba zacząć od przestudiowania instrukcji obsługi.

W laptopie jednym klawiszem nie pogłośnisz - musi to być kombinacja klawiszy i w Samsungu klawisz Fn+ikona głośnika.

Chyba ,że się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Przynajmniej byś podał co to sprzęt ten twój budżetowy. :slight_smile:

(adorec) #11

@ Mondzio

Jak najbardziej, posiadam możliwość zmiany głośności przy pomocy klawiatury.

Mój laptop ( Hp Pavilion g6) posiada klawisze do obsługi multimediów, które nie wymagają użycia klawisza Fn.

Podejrzewam, że problemem jest system operacyjny W8

W przypadku urządzeń, w których należy użyć klawiszy Fn+, obsługa AIMP, będzie podobna do obsługi przy pomocy skrótów klawiszowych. Sterujesz odtwarzaczem, a jednocześnie głośnością systemu. W takim wypadku jest jedna niedogodność, po wyłączeniu Aimp system pozostaje na tym samym poziomie głośności co Aimp przed zamknięciem. Można to obejść ustawiając w mikserze poziom głośności dla poszczególnych aplikacji.

Nie będzie to typowe sterowanie odtwarzaczem tylko dokładnie to samo co skróty klawiszowe.

Jeżeli o takie sterowanie chodziło lieft, to w ten sposób można.

W ustawieniach skrótów Aimp, w kratce globalny 1, przypisujemy klawisze funkcyjne, np: Fn+ klawisz głośności właściwy dla danego komputera. Włączamy skróty klawiszowe i mamy sterowanie odtwarzaczem z pominięciem głośności systemu.

Z tą instrukcją obsługi to było dobre... :smiley: