AIMP3 problem z głośnikamki 5.1

Witam, potrzebuje pomocy bo już nie daje rady…

W czym jest problem, zainstalowałem przedwczoraj Windows 7 SP1 Pro + sterowniki do karty dźwiękowej SoundMax (Asus P5Q-e) + AIMP3, odpalam muzykę i działają głośniki ale bez subwoofera - a raczej efekt jest taki jak by środkowy głośnik przejął rolę suba.

Próbowałem zmieniać coś w karcie dźwiękowej ale nie dopatrzyłem się niczego co było by nie tak (chyba bo dopiero poznaje system 7) a i ustawienia w AIMPie nic nie dały (W Opcjach [Odtwarzenie] [Wyjściowe urządzenia audio] - bo to tylko z tym może coś być nie tak).

Filmy w Media Player Classic działają na 5.1 bez problemowo a więc to coś od strony od AIMPa musi być.

Przy zmianie z AIMP3 na AIMP2 nic nie dało a nawet pogorszyło bo działał chyba tylko jeden głośnik. W AIMP2 miałem ustawiony kreator graficzny trzy pierwsze suwaki z lewej strony wartości ok. 15; 9,5; 4,5 i działało wszystko pięknie tylko, że wtedy miałem Windows XP na Windows 7 + AIMP3 takie ustawienie powoduje trzeszczenie w piosenkach.

Dlaczego na starym systemie wszystko szło dobrze – z nowym przecież powinno być mniej problemów.

Nie wiem już co robić jakieś kodeki, stery? Czy może SoundMax z Windowsa XP spróbować odpalić na Windows 7?

Głośniki to Logitech Z-5500 - 6 Ch Direct - na kontrolerze zawsze było ustawione i śmigało

Proszę o pomoc…

Jaką masz kartę dźwiękową?

Zazwyczaj producent dołącza sterownik, wraz z oprogramowaniem wspomagającym. Należy zainstalować sterownik wraz z tym programem wspomagającym i podczas podłączania głośników do komputera, pojawi się okno konfiguracyjne, tam ustawiasz sobie parametry i konfigurujesz wg swoich ustawień. i powinno hulać. Chociaż mogłeś też Ty popełnić błąd nieprawidłowo podłączając sprzęt. Ja podłączyłem i mi zadziałało na WinXp i później bez problemów na Win7

Stery ściągnięte ze strony Asusa SoundMAX 2000B Audio Driver V6.10.1.6585 for Windows 32bit Windows 7.(WHQL) - głośniki były cały czas podpięte pod kompa podczas formatowania i instalowania Win7 … czy to mógł być błąd? co to jest ten program wspomagający?

Jest to program, który instaluje się podczas instalacji wraz ze sterownikiem, i działa w tle. Kiedy podpinasz głośnik uruchamia się właśnie owe okno konfiguracyjne z podłączonym sprzętem. A mam pytanie jaką masz platformę systemu tzn ile bitów 32 czy 64 ? Bo to też ma znaczenie

Win7 32bit… to pomysl jest taki by odinstalowac SoundMax, odpiąć głośniki, zainstalować ponownie ze strony Ausa?/płytki cd od mobo?, podpiąć znowu głośniki i powinno być dobrze?

Chyba chodzi o to żeby w panelu soundmaxa ustawić konfigurację głośnika na 5.1 o ile dobrze rozumiem czyli takie coś

qnge.jpg

ok, odpiąłem i podpiąłem znowu kabelki z funkcją audioESP w SoundMax konfiguracja przeszła jest 5.1 włączam AIMP3 i jakoś dziwnie sub u mnie działa nadal. Jakby za cicho żadne podwyższanie głośności (tylko suba) nic nie daje… próbowałem equalizerem ale jakiekolwiek zmiany wywołują trzeszczenie w piosenkach :confused: z takich subem to powinny okna trzeszczeć a tak nie jest…

AIMP2 zainstalowałem to tylko 2 przednie głośniki działają to już sobie go odpuściłem.

Spróbuj podobny zabieg z Windows Media Player-em, bądź Winampem

spróbuje z wersją Winamp Lite jeszcze

a tak sobie przypomniałem, że na Windows XP jak miałem tez instalowałem AIMP3 i equalizer też się tak zachowywał… i przez to wróciłem do AIMP2… dodam jeszcze, że nie ważne czy dam swoje ustawienia czy wgrane np. POP, Bass, Dance - trzeszczy tak samo :confused:

Może tutaj chodzi o moc głośników jakiś problem techniczny. Najlepiej by było ustawić moc mniejszą a przede wszystkim sprawdzić czy nigdzie się zwarcie nie robi, i proponowałbym testować na mniejszej mocy

@update

po wczorajszych ustawieniach a konkretnie:

ustawienie próbkowania na 24bit oraz 96000 Hz - coś tam pomogło chyba

odznaczone głośniki pełnozakresowe

porady brałem stąd : http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/16 … wieku.aspx

i co zauważyłem po włączeniu equalizera (próbowałem używać preamp głównie w dół ale nic nie dało) w niektórych piosenkach nie ma efektu trzeszczenia a w niektórych się pojawia - nie ma znaczenia jakość, rozmiar czy gatunek (sprawdzane na mp3 - 320kbs jak i na flac)

jeśli chodzi o aimpa to we właściwościach odtwarzania przy wyborze urządzenia mam 32bit a nie mogę ustawić na 16bitów czemu?

ręce mi już opadają bo znając informatyczne przypadki okaże się, że wystarczy coś tam gdzieś tam odznaczyć i będzie hulać :confused:

Wrzuć logi z OTL

to na pewno nie wina virusa - sprawdzane na czystym systemie Win7 potem przeinstalowałem ale efekt ten sam… jeszcze wcześniej przed formatem sprawdzałem na Win XP i był ten sam problem z equalizerem

A głośniki są sprawne w 100%? Jak z innymi odtwarzaczami?

głośniki sprawne w 100%… w filmach i grach jest wszystko ok dlatego uważam, że coś za AIMP3 jest nie tak bądź ustawienia Win7 > AIMP3 choć w takim razie dlaczego identyczny przypadek był na Win XP… z tego powodu używałem cały czas AIMP2… może dlatego, że tam był direct sound a teraz musze korzystać z tego wasapi

@edit

po podłączeniu przez kabel optyczny pisze mi na kontrolerze od głośników “No Digital Data” w systemie widzi tylko 2 głośniki i tylko 2 działają… normalnie już nie mogę

Dodane 18.05.2012 (Pt) 18:31

dobra jako tako sobie poradziłem… podłączyłem analogowo jak było, usunąłem SoundMax i jade na sterownikach wgranych przez Win 7 + do equalizera w DSP dałem “Normalizuj amplitude” choć to nie to samo bo przycisza muzykę przy basach :confused: