AirDroid - sieć lokalna

Pytanko takie do ludzi używających AirDroid’a.
Czy wam także pokazuje się taki komunikat jak na skrinie?
Tzn. że niby urządzenie nie jest w lokalnej sieci, a rzeczywiście ono w niej jest (innych sieci dostępnych nie ma, tylko lokalna)

screenshot

Uprzedzę pytania… Porty dla aplikacji są odblokowane , a nawet sprawdzałam bez zapór i to samo.

Czy połączenie faktycznie jest powolne? Może AirDroid pcha dane przez jakiś ich serwer pośredniczący w Internecie?

No jest wolne, jest. Jeśli nie leci po local, to leci przez konto w AirDroid (internet) i wtedy nabija limit pakietu dostępnego. Co mnie wkurza nieco.
Nie wiem… szukałam i nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Pisałam już do supportu. Zobaczymy co odpowiedzą.

Jeśli coś wyjaśnią, napisz co stwierdzili. Temat jest ciekawy.

Sprawdź na hostspotcie z wyłączonymi danymi pakietowymi?

A nie możesz wejść bezpośrednio na ip telefonu? Jak dotkniesz w (i) na prawo od “AirDroid Web” zobaczysz lokalny adres ip pod tekstem "AirDroid Web lite:"
U mnie tak działa, nie mam założonego żadnego konta u nich.

1 polubienie

No! Teraz to zapyla jak powinno. Super. Kompletnie zapomniałam, że można tak. Nie używałam Air’a bardzo dawno. Fonik ma problem z ekranem i nic nie widać na nim, a potrzebuję jedynie zgrać z niego dość sporą ilość danych. Dzięki serdeczne za przypomnienie :+1::blush:

Mi to problem rozwiązuje. Chociaż widziałam na forum, że sporo osób pisało o podobnej sytuacji.