Airlive G.DUO czy dwa routery TP-Link?

Witam,

Mieszkam na wsi i zamierzam założyć internet Wi-Fi, taki tam “lokalny”. Muszę rozdzielić go na komputer (kabel), laptopa (bezprzewodowo) i ew. na TVi telefon, ale to w przyszłości. Z tego co się dowiedziałem potrzebny jest router z dwoma radiami, czyli OvisLink AirLive Dual Access Point PoE G.DUO lub dwa routery TP-Linka (jeden odbiera, drugi wysyła :? ). Czy tak rzeczywiście jest? W sklepie jak zapytałem o ten router to proponowali mi jeden TP-Linka za 70 zł. Ale dwie znajome mi osoby rozdzielają ten internet przez tego G-DUO.

Pozdrawiam

po co 2 routery?

jeden wystarczy- router rozdziela internet na tyle urządzeń ile jest potrzeba, o ile masz zwykła radiówkę bez modemu* to kupujesz zwykły router i będzie ok.

Kabel z internetu podłączasz pod router i tyle.

Do routera zwykłe można podłączyć 4 urządzenia kablem a wifi nie ma limitu.

* jeśli kabel z internetu jest podłączony do wejścia internetowego w komputerze to starczy zwykły router.

Jeśli internet masz pod usb to trzeba router z modemem.

Dostawca tegoż internetu zaproponował dwa routery.

Ale ja wolę kupić jeden.

Dużo o tym czytałem, m.in. coś o Aces Pointach. Albo dwa routery- jeden sygnał odbiera drugi wysyła lub jeden router z dwoma radiami (Airlive G.DUO).

jeśli teraz internet masz podpięty pod wejście internetowe* w komputerze to nie potrzeba Ci 2 routerów, podpinasz internetowy kabel pod router, w zestawie masz kabel do podłączenia routera pod pc, dokonujesz konfiguracji routera (ustawienia sieci, zabezpieczenia itd) następnie jak już zadziała net po kablu logujesz się do wifi na laptopie i tyle.

* taki kabel bezpośrednio w pc wpięty: http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 … hfYwul1c4o

Dostawca chciał Cię mloim zdaniem naciąć na kupno dodatkowe sprzętu, który mu nie schodzi, tak mi się wydaje. Jeśli masz wpięty jak opisałem internet to 1 router starczy…

minik971 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Jeśli chcesz odbierać sygnał od dostwacy i udostępniać łącze bezprzewodowo, to potrzebujesz routera z dwoma modułami Wi-Fi, więc możesz zastanowić się nad tym OvisLinkiem, podejrzewam, że kupno jednego takiego routera wyjdzie taniej, niż kupno 2 osobnych routerów.

Pozdrawiam!

Zalecam kupienie OvisLinku, wyjdzie taniej. A w przyszłości mniej prądu będzie pobierane w stosunku do 2 tplinków.

Dzięki :wink:

Zakupiłem już router Airlive G.DUO z dwoma radiami i już rozumiem :slight_smile:

Ale takie pytanie :? Gdzie do tego routera podłączyć antenę zewnętrzną? :?

http://www.luxus.cz/obchod_pic/g.duo3.jpg

Do RF1?

A komputer kablem Ethernet do WAN/LAN1, LAN2…?

do WAN podpinasz kabel od dostawcy a do lan kable do twoich urządzeń

Ehh… W ogóle mnie nie zrozumiałeś. Od dostawcy to mam kartę sieciową wifi i antenę.

Pobierz ze strony producenta instrukcję obsługi, na pewno udostępnia jakieś PDFy i sprawdź w instrukcji jak działają moduły. Wszystkie komputery natomiast podłączasz pod LAN, twoim WANem będzie jedno z modułów WiFi.

Pozdrawiam!

Na stronie AirLive są PDFy z manualami do każdego routera + obszerny FAQ