Airlive WT-2000ARM konfiguracja Wifi

Hej,

Na dobry początek wywal więc program TP-Link’a, zrestartuj komputer i do konfiguracji użyj programu wbudowanego w system - tym bardziej, że często z programem TP-Linka wiążą się problemy objawiające się częstym minimalizowaniem aplikacji pełnoekranowych do pulpitu (jakaś niedoróbka w programie).

Oki, czekamy na screeny. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=6005

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=6004

Hej,

:arrow: Przy połączeniu kablowym nie ma problemów z otrzymaniem adresu IP? Na komputerze otrzymujesz je automatycznie z routera czy masz ustawione na sztywno w systemie?

:arrow: Ustawienia widoczne na drugim screenie są jak najbardziej poprawne. Czy masz możliwość podłączyć się po WiFi z innego urządzenia niż posiadany komputer?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po kablu nie ma problemów a IP przydziela chyba router.

Przy próbie łączenia z innych urządzeń dzieje się to samo co z WIFI na kompie,sieć jest wykrywana ale nie chce się połączyć

tu jeszcze daję screena z konfiguracją http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image_page.php?album_id=20&image_id=6006

Hej,

By mieć pewność wystarczy wejść we właściwości karty sieciowej, a następnie we właściwości protokołu TCP/IP.

Spróbuj zresetować urządzenie. Jeśli to nic nie da, przywróć je do ustawień domyślnych - reset - a następnie ponownie skonfiguruj.

Tutaj wszystko jest ok, gdyż to są parametry połączenia WAN - dostęp do sieci globalnej masz, więc wszystko ustawione jest poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Połączony przez Intel PRO/100 VE Network Connection - Sterownik miniport Harmonogramu pakietw

Adres IP 192.168.2.2

Maska podsieci 255.255.255.0

Brama sieciowa 192.168.2.1

Preferowany serwer DNS 192.168.2.1

DHCP Włączony

Serwer DHCP 192.168.2.1

Zewnętrzny Adres IP 79.163.1xxxxxxxx

Typ Urządzenia Ethernet

NetBIOS po TCP/IP Włączony przez DHCP

Typ Węzła NETBIOS Nieznany typ węzła

Prędkość Łącza 0 Bps

to są ustawienia po kablu

a po WIFI

Wi-Fi (dom)

SSID dom

Nazwa dom

Moc/Jakość Sygnału 66

Zabezpieczenia Wyłączone

Stan Interfejs nie jest podłączony do żadnej sieci

Typ Dot11 Sieć BSS

Sieć Można połączyć

Flagi Sieci Istnieje profil dla tej sieci

Algorytm szyfrowania, który ma zostać użyty w trakcie łączenia z tą siecią Żaden algorytm szyfrowania nie jest włączony/wspierany

Domyślna autentykacja wykorzystana do pierwszego połączenia z tą siecią Algorytm autentykacji IEEE 802.11 Open

Takie ustawienia pokazuje Speccy bo w opcjach windy tego niema.

Router resetowałem ok tygodnia temu

Hej,

Ale resetowałeś ustawienia i ponownie konfigurowałeś?

Jeśli chodzi o przypisania adresu IP, to jego ustawienia są niezależne dla każdej z kart sieciowych, warto więc sprawdzić to, co pisałem.

:arrow: Jaką dokładnie kartę sieciową WiFi posiadasz? Kiedy aktualizowałeś do niej sterowniki?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Resetowałem router do ustawień fabrycznych i potem skonfigurowałem podając swój login i hasło od orange.

Sterowniki do karty Wifi mam te co podałeś.

A karta to TP Link TL-WN350GD

Hej,

Faktycznie, na poprzedniej stronie tematu… Tak to jest, jak się człowiek udziela w wielu wątkach, to później trudno ogarnąć, co się gdzie pisało… :smiley:

Sprawdź jeszcze to przypisanie adresu IP w karcie WiFi. W połączeniach sieciowych wybierasz kartę WiFi -> Właściwości -> w zakładce zaznaczasz Protokół TCP/IP i klikasz właściwości. Zmieniasz, by wszystko było na automatyczne. Ewentualnie potwierdź, że tak właśnie masz.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam ustawione na automatyczne IP i DNS

Dodam jeszcze że na routerze świeci się dioda od Wifi na pomarańczowo,mruga i gaśnie a inne diody świecą stale na zielonona

Hej,

Chyba delikatnie się zgubiłem… Pisałeś najpierw, że masz kartę Atherosa, teraz że TP Link TL-WN350GD. Której używasz do nawiązania połączenia WiFi?

To akurat jest poprawne. Nie wiedzieć czemu, ale w tym modelu dioda od WiFi jest pomarańczowa. Gdy nie świeci, oznacza to, że WiFi jest wyłączone. Mruganie zaś informuje o transferze danych po WiFi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Atherosa to były sterowniki które wyszukał mi program DriverEasy,a karta jest TP linka model taki jak pisałem

Hej,

Oki, racja. Karta faktycznie oparta jest o układ Atherosa. Powoli tracę pomysły…

:arrow: Spróbuj w routerze zmienić kanał WiFi na 1, 2 lub 3 - oczywiście zapisujemy zmiany i restart urządzenia.

:arrow: Dodaj do ustawień adres MAC karty sieciowej, z której korzystasz. Włącz funkcję filtrowania adresów MAC i sprawdź, czy będziesz mógł się połączyć.

:arrow: Czy przy ustawieniu braku zabezpieczeń próbowałeś się łączyć z innego urządzenia do sieci WiFi - z telefonu, tabletu bądź innego komputera?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kanał zmieniłem bez rezultatu

Przy próbie łączenia z telefonu SPV M650 jest to samo co na komputerze.

Straciłem już cierpliwość do tego routera i kupuje nowy jakieś innej firmy.

I to na tyle dziękuje za pomoc.

Hej,

Prawdopodobnie to najlepsze rozwiązanie. Skoro inne urządzenia nie potrafią poprawnie połączyć się z siecią WiFi - poprawnie skonfigurowaną i z wyłączonymi zabezpieczeniami - możemy przypuszczać, że moduł WiFi jest uszkodzony. Trochę tylko dziwne, że wykrywana jest sieć WiFi w systemie operacyjnym. Aczkolwiek według informacji z instrukcji, dioda WiFi na routerze powinna się świecić światłem ciągłym bądź przerywanym, gdy WiFi jest włączone - a w Twoim przypadku dioda niestety gaśnie. Ostatnią rzeczą jaką możesz zrobić jest aktualizacja oprogramowania routera - oczywiście pod warunkiem, że producent taką udostępnia.

Pozdrawiam,

Dimatheus

U mnie dioda świeci światłem przerywanym,ale to już i tak mnie mało interesuje gdyż kupię na dniach nowy router bo ten i tak trochę czasu mam już.