AirPlay a Spotify Connect oraz TODAL - jakość dźwięku

Po pierwsze bo już zgłupieć można, na różnych portalach pisze, że spotify to mp3, a na samym spotify w pomocy pisze, że dają w AAC, kto ma rację?

Po drugie mam Yamaha R-N303D i lepiej Spotify słuchać przez macOS AirPlay czy przez SpotifyConnect, chodiz mi o jakośc gdzie lepsza bo gdzieś wyczytałem, że Spotify connect to w mp3 też, czemu w spotifyconnect miało by być mp3, a nie AAC?

Ja mam Yamahę R-N402D i odtwarzam przez AirPlay z Windowsa przy użyciu odpowiedniego softu (TuneBlade). Jakość jest spoko - nic nie mam do zarzucenia. Jeśli chodzi o kodeki, to Spotify koduje muzykę w AAC i podczas odtwarzania przez Spotify Connect też będzie AAC, bo inaczej być nie może. To tylko udostępnianie muzyki do innego urządzenia - coś,jak Miracast lub inne usługi tego typu. Odtwarzaj jak ci wygodnie - po prostu.

1 polubienie

Czemu w AirPlay na macOS kiedy to sterowanie głośmością jest z komputera, amplituner podgłaśnia AirPlay do maks 60 volume na amplitunerze, to jakieś ograniczenie AirPlay czy macOS?

Widzisz i dowiedziałem się, że jak kiedyś padnie mac mini i będe biedniejszy i musiał będe wrócić do Windows 10 to AirPlay tez będzie :slight_smile:

To nie jest tak, że w Spotify connect w aplikacji Spotify wybieram piosenkę, ale to amplituner pobiera, dekoduje i odtwarza?

Widzisz i dowiedziałem się, że jak kiedyś padnie mac mini i będe biedniejszy i musiał będe wrócić do Windows 10 to AirPlay tez będzie :slight_smile:

Tak, będzie. Tyle, że TuneBlade jest płatnym softem. Może jest coś darmowego - nie wiem.

To nie jest tak, że w Spotify connect w aplikacji Spotify wybieram piosenkę, ale to amplituner pobiera, dekoduje i odtwarza?

Wydaje mi się, że nie, ale mogę się mylić. Po wysłaniu muzy przez Spotify Connect jest ona odtwarzana przez np. telefon lub komputer, bo możesz zmieniać utwory na tymże urządzeniu.

Sprawdziłęm już, że płątny :slight_smile:

Spotify na stronie o spotify Connect właśnie pisze, że aplikacja na komputerze lub smartfonie jest tylko pilotem, a resztę robi urzadzenie odtwarzające.

Przeczytaj:

Słychać różnice w jakości dźwięku, moim zdaniem na korzyśc Spotify connect, jest chociażby głośniejsza i bardziej dynamiczna bo idzie wszystko przez Yamahę, że tak to ujmę :slight_smile:
Apka w mac mini to tylko wybór piosenki, możesz apkę wyłączyć na komputerze całkiem, a amplituner dalej gra pokolei :slight_smile:

A to się myliłem. Sam korzystam ze Spotify - mam konto Premium i jestem zadowolony. Sprawdziłem u siebie i rzeczywiście, różnica jest, ale niewielka.

Tak jeszcze zapytam: Jakie masz podłączone kolumny do tej Yamahy? Ja mam Pure Accustics Super Nova 6F
Link:

Spotify używa dwóch kodeków do kodowania treści w swojej bibliotece: Vorbis i AAC w różnych przepływnościach w zależności od pakietu i klienta. Spotify w przeglądarce korzysta max. z AAC 256 Kbps, a wszędzie indziej w Vorbis 320 kbps.
Spotify Connect uruchamia aplikację bezpośrednio na urządzeniu odtwarzającym, co oznacza, że przesyłany jest czysty plik Vorbis z internetu. Za pomocą AirPlay urządzenie przesyłające np. iPhone koduje audio do formatu zgodnego z urządzeniem odbiorczym, co oznacza, że następuje dodatkowa degradacja jakości z powodu podwójnego użycia kompresji stratnej.

1 polubienie

Ja te mam:

Czemu Spotify podaje, że tylko AAC stosuje?

Informacje na temat jakości muzyki

Sprawdź poniższe porównanie.

Darmowy Premium
Odtwarzacz internetowy AAC 128kbit/s AAC 256kbit/s
Komputer, telefon i tablet * Automatyczna - zależy od połączenia z siecią
  • Niska* – odpowiednik około 24 kbit/s.
  • Normalna – odpowiednik około 96 kbit/s
  • Wysoka – odpowiednik około 160 kbit/s|* Automatyczna - zależy od połączenia z siecią
  • Niska* – odpowiednik około 24 kbit/s.
  • Normalna – odpowiednik około 96 kbit/s
  • Wysoka – odpowiednik około 160 kbit/s
  • Bardzo wysoka – dpowiednik około 320 kbit/s.|

*Opcja niskiej jakości nie jest dostępna w aplikacji na komputerze z systemem Windows.

Z tego co ja zdążyłem poczytać o AirPlay to Yamaha ma jakieś coś sprzętowe i AirPlay tylko przesyła plik do urządzenia odbiorczego.

Chyba, że źle zrozumiałem to co czytałem.

Dalej nie rozumiem to AirPlay nie jest tylko do p[rzesyłania dźwięku z komputera tylko jeszcze obrabia dźwięk w wzmacniaczu/amplitunerze? Czyli np. odtwarzając coś na Youtube w mac mini z włączonym AirPlay amplituner Yamaha R-N303D dodatkowo w sobie obrabia dźwięk, a nie tylko dostaje sygnał z komputera?

Nikt nie wie?

Nie będę tworzył nowego tematu.

Czy w AirPlay pójdzie chociaż częściowo skoro AirPlay obsługuje Lossles 96khz/24bit tryb MASTER z TIDAL?

Ciężko w Googlach coś konkretnego na ten temat znaleźć.

Nikt na tym forum nie ma pojęcia o tym co pytam w przed ostatnim poście?

Dowiem się tutaj jak to jest z tym Lossles w AirPlay i czy to zadziała z TIDAL Master czy nikt nie ma pojęcia na tym forum?

Czy w AirPlay pójdzie chociaż częściowo skoro AirPlay obsługuje Lossles 96khz/24bit tryb MASTER z TIDAL?

Ciężko w Googlach coś konkretnego na ten temat znaleźć.

Jeszcze raz, może ktoś tu się znajdzie co zna na to odpowiedź.

Jest przecież iTunes dla Windows. Tam również da się streamować muzykę przez AirPlay.

Ja już nie chce ani Spotify, ani iTunes czy Apple Music skompresowane. Deezer HiFi pokonał zarówno jakością dźwięku jak i zasobami w HiFi Tidala kiedy puszczam bezpośrednio przez amplituner Yamhy i aplikację MusiCast i na niej się zaloguje do Deezera. Za tą jakośc naprawdę warto dopłacic 20 zł. Nawet odtwarzając na słuchawkach podłączonymi do smartfona i ustawieniu w aplikacji jakości dźwieku na High Fiedelity róznica na korzyść jest kolosalna.