[AJAX]Załadowanie danych i niedziałajace skrypty

Witam.

Otóż szukam rozwiązania problemu, który już od pewnego czasu daje mi się we znaki. Mam stronę, na której na starcie ładuję za pomocą technologii AJAX wynik działania innego skryptu PHP i wszystko pięknie, ale po załadowaniu wyników skrypty JavaScript znajdujące się w głównym pliku nie działają w elementach ładowanych dynamicznie. Odpada “wrzucenie” tych skryptów do treści ładowanych Ajax’em.

Podejrzewam, że rozwiązanie mojego problemu jest proste, ale nie mogę na to wpaść.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

IcyMat

Za mało danych podałeś, żeby można było coś konkretnego stwierdzić. Być może te skrypty “znajdujące się w głównym pliku” są źle napisane, a może powodem problemów jest ich zbyt wczesne uruchomienie i działają one kiedy jeszcze nie wczytały się dane pobrane przy pomocy AJAX?

Może faktycznie to jest problemem. Z tym, że treść w divie jest przeładowywana kilka razy w zależności wyboru użytkownika.

Używasz biblioteki jquery? Używasz callbackowych metod?

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym momencie…

Ponieważ nie pokazałeś kodu, to Ty jedynie możesz go przeanalizować i przetestować. Użyj alert(zmienna) w tych newralgicznych miejscach, gdzie coś się dzieje lub dziać powinno, wtedy może coś Cię naprowadzi na rozwiązanie problemu.

I śledź komunikaty o błędach, np. w Mozilla Firefox: menu Narzędzia - Dla twórców witryn -> Konsola błędów. Wyczyść listę błędów przed otwarciem strony/uruchomieniem aplikacji a potem popatrz czy są tam jakieś komunikaty o błędach.

Konsola błędów to naprawdę fajne i przydatne narzędzie. :slight_smile: