[AJAX]Załadowanie danych i niedziałajace skrypty

(IcyMat) #1

Witam.

Otóż szukam rozwiązania problemu, który już od pewnego czasu daje mi się we znaki. Mam stronę, na której na starcie ładuję za pomocą technologii AJAX wynik działania innego skryptu PHP i wszystko pięknie, ale po załadowaniu wyników skrypty JavaScript znajdujące się w głównym pliku nie działają w elementach ładowanych dynamicznie. Odpada "wrzucenie" tych skryptów do treści ładowanych Ajax'em.

Podejrzewam, że rozwiązanie mojego problemu jest proste, ale nie mogę na to wpaść.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

IcyMat

(Pablo_Wawa) #2

Za mało danych podałeś, żeby można było coś konkretnego stwierdzić. Być może te skrypty “znajdujące się w głównym pliku” są źle napisane, a może powodem problemów jest ich zbyt wczesne uruchomienie i działają one kiedy jeszcze nie wczytały się dane pobrane przy pomocy AJAX?

(IcyMat) #3

Może faktycznie to jest problemem. Z tym, że treść w divie jest przeładowywana kilka razy w zależności wyboru użytkownika.

(Konrad Kosowski) #4

Używasz biblioteki jquery? Używasz callbackowych metod?

(IcyMat) #5

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym momencie…

(Pablo_Wawa) #6

Ponieważ nie pokazałeś kodu, to Ty jedynie możesz go przeanalizować i przetestować. Użyj alert(zmienna) w tych newralgicznych miejscach, gdzie coś się dzieje lub dziać powinno, wtedy może coś Cię naprowadzi na rozwiązanie problemu.

I śledź komunikaty o błędach, np. w Mozilla Firefox: menu Narzędzia - Dla twórców witryn -> Konsola błędów. Wyczyść listę błędów przed otwarciem strony/uruchomieniem aplikacji a potem popatrz czy są tam jakieś komunikaty o błędach.

Konsola błędów to naprawdę fajne i przydatne narzędzie. :slight_smile: