Akamai NetSession Interface

Witajcie

Otwieram sobie dzisiaj ustawienia Zapory systemu Windows, i widzę 77 wpisów “Akamai NetSession Interface” z otwartymi portami TCP w przedziale od 1044 do 5000

Co to może być to "Akamai NetSession Interface i czy te wpisy powinny być w zaporze ?

Windows XP Profesional SP2

Klik,instalowałeś to?Na wszelki wypadek przeskanuj Tym :slight_smile: .

Nie przypominam sobie abym to instalował :confused:

A jednak mam w C:\Program Files\Common Files\Akamai


Log ze skanu:

[quote] Malwarebytes' Anti-Malware 1.38 Wersja bazy definicji: 2382 Windows 5.1.2600 Dodatek Service Pack 2 2009-07-06 21:34:25 mbam-log-2009-07-06 (21-34-16).txt Typ skanowania: Szybkie skanowanie Przeskanowane obiekty: 126927 Upłynęło: 6 minute(s), 43 second(s) Zainfekowane procesy w pamięci: 0 Zainfekowane moduły pamięci: 0 Zainfekowane klucze rejestru: 3 Zainfekowane wartości rejestru: 0 Zainfekowane pliki rejestru: 0 Zainfekowane foldery: 0 Zainfekowane pliki: 3 Zainfekowane procesy w pamięci: (Nie wykryto groźnych plików) Zainfekowane moduły pamięci: (Nie wykryto groźnych plików) Zainfekowane klucze rejestru: HKEY\_LOCAL\_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{f6760b3e-14b3-439e-bbfe-1f7c95caf6a2} (Trojan.BHO.H) -\> No action taken. HKEY\_CLASSES\_ROOT\CLSID\{f6760b3e-14b3-439e-bbfe-1f7c95caf6a2} (Trojan.BHO.H) -\> No action taken. HKEY\_LOCAL\_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\install.exe (Spyware.Keylogger) -\> No action taken. Zainfekowane wartości rejestru: (Nie wykryto groźnych plików) Zainfekowane pliki rejestru: (Nie wykryto groźnych plików) Zainfekowane foldery: (Nie wykryto groźnych plików) Zainfekowane pliki: D:\Program Files\KSToolbar\KSToolbar.dll (Trojan.BHO.H) -\> No action taken. c:\WINDOWS\system32\install.exe (Spyware.Keylogger) -\> No action taken. c:\WINDOWS\explorer.backup (Heuristics.Reserved.Word.Exploit) -\> No action taken. [/quote]

Na mój gust to się nadaje do działu “logi i Bezpieczeństwo”,usuwanie keyloggera jest trudne,potrzebujesz porady fachowca,poproś o przerzucenie do wyżej wymienionego działu.

Keylogerami zajmę się za chwilkę

Czy coś wiadomo o tym “Akamai NetSession Interface”

Usuwać czy zostawić ?

Myślę że jak rozwiążesz problem nr.2 to i nr.1 się rozwiąże,wydaje mi się że jedno łączy się z drugim.Możliwe że te wszystkie wpisy to sprawka syfu.

KLIK