Akceleracja myszki w Counter-Strike 1.6 na Xubuntu. Brak płynności na elementaryOS

Ciągle zastanawiam się nad wyborem miedzy Xubuntu, a elementaryOS. Jeden i drugi podoba mi się wizualnie i to jest główne kryterium, dodatkowe to płynna rozgrywka w CS 1.6. Pierwszy problem to akceleracja w myszce. Mam mysz Roccat Kova [+],. Według producenta sterowniki do myszy są od jądra http://roccat.sourceforge.net/general.html#driver_install’>2.6.39. Po zainstalowaniu STEAMA i CS 1.6 dodaję parametr " -noforcemaccel -noforcemparms -noforcemspd" na Windows 7 działa bez problemu, ale w Xubuntu nadal jest akceleracja. Jakiś pomysł ?

 

Druga sprawa to sporo wątków widziałem o elementaryOS, zainstalowałem Lune 0.2, podniosłem kernel do wyższego ze względu na zamknięte sterowniki od ATI. Zainstalowałem sterowniki experimental, STEAMA, CS i dwa problemy, pierwszy to akceleracja, drugi to pomimo, że net_graph 1 czy cl_showfps 1 wyświetla 100FPS (fps_max 101) to gra potrafi minimalnie przyciąć co 10-15s dodatkowo efekt wyłączonej synchronizacji wygląda 10x gorzej jak na Windows XP. Muszę grać na vsyncoff bo potrzebuję mieć stałe 100FPS, na 60FPS będzie efekt “pływania myszki” i nie zadziała nic na akcelerację myszy.