Akceleracja sprzętowa

Witam wszystkich, potrzebuje porady w sprawie akceleracji sprzętowej wykorzystywanej w między innymi IE9, najnowszych Firefoxach oraz Thunderbirdzie 5.0. Problem polega na tym, że wszystkie wyżej wymienione programy, korzystające z akceleracji u mnie nie działają, a dokładnie udają że działają wyświetlając mi jedynie obramowanie okna i czarną zawartość w przypadku FF i Thunderbirda, a białą w przypadku IE9.

Szukałem porad już wszędzie, jednak mój problem jest chyba dość egzotyczny, ponieważ nigdzie konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem.

Jeżeli chodzi o mój sprzęt to posiadam:

Intel core 2 Duo 2,93 GHz

GeForce 9600GT

2GB RAM

system operacyjny WIndows 7 Pro.

Z góry dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam.

EDIT: Problem prowizorycznie rozwiązany. Tak samo jak w przypadku FF, w Thunderbirdzie również wystarczyło wyłączyć akceleracje GPU jednak było to nieco trudniejsze, ze względu na to, że opcja ta nie jest uwzględniona na poziomie standardowej zakładki “opcje”. Jeżeli ktoś miał podobny problem należy go rozwiązać następująco: odpalamy thunderbirda w trybie zgodności np. z windowsem xp sp 3, przechodzimy do opcji, zakładka zaawansowane, ogólne, konfiguracja zaawansowana, edytor ustawień, wyszukujemy “gfx.direct2d.disabled” i podwójnym kliknięciem przestawimy wartość z false na true. Następnie można już wyłączyć tryb zgodności a Thunderbird powinien działać poprawnie.

Pomimo rozwiązania problemu, pozostaje zagadkowe niedziałanie akceleracji na moim komputerze, który z takową powinien sobie radzić raczej bez problemu, jeżeli ktoś ma pomysły co może być przyczyną tego stanu dalej proszę o poradę.