Akceleratory pobierania plików -jakie korzyści?

Czy warto instalować takie programy, czy są w ogóle z tego jakieś korzyści, a jeśli tak to jaki program najlepiej wybrać?

ja polecam Orbit downloader

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ader+2.7.1

a jakie niesie z sobą korzyści, cóż:

Najnowsza wersja lekkiego menadżera pobierania plików wspierającego takie protokoły jak HTTP, HTTPS, FTP, MMS i RTSP. To, co wyróżnia Orbit Downloadera od innych tego typu programów, to możliwość pobierania dodatkowo filmów z takich serwisów jak YouTube, Metacafe, Google, MySpace, Dailymotion, iFilm, a także gier Flash czy plików z serwisu RapidShare. Dużą zaletą programu jest pełna obsługa najpopularniejszych, dostępnych na rynku przeglądarek WWW: IE, Firefox, Maxthon oraz Opera. Kolejną, ciekawą funkcją Orbit Downloader jest przechwytywanie i zapisywanie na dysku twardym strumieni audio/wideo w czasie rzeczywistym. Poza tym, aplikacja obsługuje Metalinki dzięki, którym możliwe jest ściąganie danego pliku z kilku serwerów jednocześnie co przyspiesza pobieranie zasobów z Internetu.

zacytowałem tylko to co w opisie jego było.

hmm… w sumie jak kto woli. Jeżeli chcesz akcelerator pobierania plików, który integruje się z przeglądarką internetową to polecam Free Download Manager.

W zasadzie są one potrzebne tylko w tedy, jak przeglądarka taka jak IE (z tego co wiem) nie mają funkcji zatrzymywania pobieranego pliku, oraz możliwości włączenia funkcji wyłączania komputera po zakończeniu pobierania. Ten program co podałem link jest bardzo dobry, bezpłatny i po Polsku

Tak. Jeśli zależy ci na szybszym ściąganiu plików.

Tak. Szybsze ściąganie plików.

Sam wybierz. Każdy będzie polecał ci inny program.

qwerty18 , polecam dodatek do przeglądarki firefox - DownThemAll lub Orbit Downloader.

Również Flashget, a plugin do niego Flashgot.

Nie zawsze przyśpiesza lub “zamuli łącze” jak np jesteś w sieci , osobiście korzystam tylko z menadżera pobierania wyżej wymienionej przeglądarki.

Ja również go polecam.

Bardzo dobry program.

Jasne, bo koledze qwerty18 pewnie się nudzi i chciałby mieć trochę spyware’u.

Nie zauważyłem, żeby coś było o tym wspomniane.

Ciekawe z której strony ? Ja nie zaobserwowałem większej prędkości ściągania a testowałem ich kilka. Jak dla mnie nie potrzebny dodatek do systemu które zjada zasoby. W Firefox 3 można pauzować i wznawiać zadanie więc akceleratory można wyrzucić.

Zależy od tego ile i jakie pliki pobierasz najczęściej. Jeżeli są to duże pliki, które sporo ważą i chcesz mieć pewność, że przy pobieraniu nie będzie żadnych problemów to akcelerator pobierania jest jak najbardziej imho wskazany. Pobieranie przez wbudowane mechanizmy w popularnych przeglądarkach często nie pozwala na takie rzeczy jak wstrzymanie pobierania, wznowienie, ustawianie priorytetów i temu podobnych rzeczy, często dochodzi do crashy i trzeba pobierać plik ponownie (moja opinia odnosi się głównie do najnowszej wersji liska, Opery używałem dawno temu i też nie za dobrze kojarzyłem jej menadżera pobierania, o IE nie wspominam). Jeżeli natomiast nie pobierasz zbyt często, a pliki mają niewielkie gabaryty to nie ma sensu instalacja jakiegokolwiek akceleratora pobierania, do takich rzeczy wystarcza to co oferuje nam większość współczesnych przeglądarek.

Tutaj masz listę programów, potestuj, i wybierz sobie któryś z nich (o ile zajdzie taka potrzeba). Często wybór takiego akceleratora sprowadza się do gustu użytkownika, bo te programy się miejscami praktycznie od siebie nie różnią niczym.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … nia+plikow

jak jeszcze miałem Firefoxa 2.0 to trzeba było używać FlashGeta bo w firefoxie pobierało mi 30 kb/s góra (mam 1 MB/s) w flashgecie pobierało mi średnio 120 kb/s w firefoxie 3.0 już pobiera normalnie 120 i czasami 135 kb/s.

Więc w wersji 3.0 nie jest potrzebny flashget ani inny akcelerator pobierania.

Ja się na tym menadżerze już ładnie przejechałem. Pobierałem spory plik (chyba taka około 200mb), zatrzymałem pobieranie (pobrane miałem już 3/4 pliku), wyłączyłem Firefoksa razem z menadżerem pobierania. Przy następnym włączeniu i wznowieniu pobierania zostałem zaskoczony crashem, a Lisek zaczął pobierać plik od nowa. Oczywiście nie twierdzę, że dzieje się tak zawsze i u każdego.

Dobrze jest posiadać taki “akcelerator”, chociaż w zasadzie żaden z niego akcelerator, a właściwie menedżer pobierania plików.

Polecam Free Download Manager.

Najlepsze jest to, że można ograniczyć prędkość pobierania tak, aby nie zajmowało nam całego łącza. Przydatna staje się także możliwość wznawiania przerwanego pobierania (chociaż to zależy od serwera) oraz możliwość skopiowania bezpośredniego linka do downloadu danego pliku. 8)

najbardziej potrzebny taki akcelerator pobierania jest w IE (szczególnie w IE8 bo nie ma nawet menedżera pobierania )

w Firefoxie to nie jest już tak konieczny jak flashget albo DAP lub inny akcelerator

W takim razie sorry. Może nowa wersja nie zawiera Cydoora ? :smiley:

http://www.safer-networking.org/pl/arti … agers.html

http://forum.download.net.pl/flashget-t4036.html

http://www.searchengines.pl/Cydoor-POMO … 66892.html

Owszem na stronie Dobrych Programów nie ma takiej informacji…

Wielkie dzięki za pomoc. Teraz przynajmniej wiem czy warto :wink: