Akcesoria do dysku ssd

Witam.
Chcę kupić dysk ssd Adata SU900 i nie wiem czy sam dysk wystarczy czy muszę koniecznie dokupić jakiś kabel sata 3 czy ramke/stelaż do dysku. Ponieważ chcę uniknać problemu z jakąś niedokupioną rzeczą.
Z góry dziękuję!
EDIT: do kopmutera

Jeśli nie do laptopa i nie ma w zestawie kabla to dokup. Jeśli nie masz w obudowie komputera kieszeni na dysk 2,5 cala to jeszcze weź sanki.

mam cos w stylu “miejsca” na 2 ssd ale takie do których trzeba przykręcic dysk z ramką więc dzieki za odpowiedź

Jeśli nie masz kabla SATA, to tak. Stelaż też warto by kupić. Ponadto sprawdź czy Twój zasilacz ma odpowiedni wtyk do dysków SATA. Jeśli nie, to trzeba kupić odpowiednią przejściówkę Molex > SATA.

Jaką masz obudowę? Jak nie masz miejsca montażowego na dyski 2.5" to potrzebna będzie ramka

Jeżeli wykorzystałeś wszystkie kable SATA, które miałeś dołączone do płyty głównej to musisz dokupić
np. https://www.morele.net/delock-kabel-sata-data-70cm-z-zatrzaskami-metalowymi-i-katowa-koncowka-90-82482-351700/

BTW ile masz pieniędzy na SSD?

no tak 250 by się znalazło nie chciałem kupować su800 bo ma mniejszy zapis ale tak szczerze to do konca nie wiem (120-128gb jakby co)

Ze 120 GB nie ma sensu kupować nic droższego od Crucial BX300 za 159 zł

Dopłacić można do 2 razy większych Goodram IRDM Pro 240 GB albo Samsung 860 EVO 250 GB