Akcja banowania WP

Na jaki DNS masz uprawnienia by WP odciąć od sieci?

Jakiś lokalny w twojej wsi? To żaden ban że mała wieś już nie poczyta WP jak może z 25 milionów Polaków dalej.

Zacytuję kilka zdań napisanych tu wcześniej przez różnych ludzi. To kwintesencja obecnego Internetu, choć (naprawdę!) są jeszcze gdzieniegdzie przyjazne miejsca.

Kiepski protest :wink:
Za zcasów mojej młodości, w Ultima Online, był taki nielegalny programik do markowania ruchów myszki po ekranie :wink: Zainstalować takie coś i wyklikiwać reklamy - zaraz im na WP konwersja kliknięć na dokonane zakupy u reklamujących spadnie i uderzy po kieszeni ;-D

Jak ktoś ma wprawne oko, odpowiednie odruchy i dobry aparat analityczny, to nie widzi jakichkolwiek reklam. Blockery dla suabych :smile:
Sama akcja sensu nie ma. Zawsze znajdzie się łoś, który kliknie w „Breaking Newsa”, a każde wyświetlenie to kolejne grosze do portfela.

Takie ruchome za przewijanym artykułem szybko zaklejasz taśmą lub przesuwasz głowę w dół / w górę / w lewo / w prawo by ograniczyć zakres widzialnej części monitora…?

no kiepski.

a w sumie można by zrobić coś all “willa karpatka” .
bo śmieszą mnie tacy “pewni swego” co wszystko mogą a nawet nie zdają sobie sprawy że jutro mogą się nie obudzić

Reklamy? a co to? :slight_smile:
A tak serio to obrona przed syfem powinna być wielowarstwowa:
Pierwsze i najważniejsze :: kupno sprzętowego firewalla.
Dalej - tak radykalne kroki jak taring zapisów DNS (mylnie nazywanych rekordami), blokowanie niechcianych IP (4 i 6) z poziomu sprzętowego firewalla, i inne

Sprzętowy firewall to PATERS (klasa Rzr) to koszt $2k - $3k.

Obowiązkowo blokujemy wszystko z Gemius/PBI, UTF, ISO, KDE, Mozilla, PHP
Można/nie trzeba: zeevtochuj, 2.,joomla

■■■■ ■■■■

Dla domowego użytkownika z powodzeniem wystarczy Pi-Hole.

Natura nie znosi próżni:

Możliwe, nie wiem; natomiast wiem (nie ze swojego doświadczenia) że PiHole jest koszmarny jeśli chodzi o webUI…ile w tym prawdy nie wiem.

Używanie sprzętowego firewalla ma jedną “wadę” z punktu widzenia początkującego usera :: wymaga biegłości w konsoli. Co prawda webUI jest (i to nawet całkiem wygodne i przemyślane) ale ono i tak operuje komendami konsolowymi.

Lubię takie wypowiedzi: nie wiem, tym bardziej się wypowiem.