Akcja "Jestem kulturalny"

Witam,

Akcja o nazwie Piszę poprawnie po polsku, mam nadzieję, że ma się dobrze. Jej celem było podawanie w podpisach hasła “Piszę poprawnie po polsku”, które sprzeciwia się bykom ort. i nie tylko na naszym forum.

Na naszym forum jak wiadomo, panuje ogólnie kultura osobista, nie ma przekleństw, czy wyzwisk. Są czasem jednak zgryźliwe docinki, wytykanie błędów, czy chamstwo wypowiedzi. Stanowczo sprzeciwiam się takiemu postępowaniu, jeżeli ktoś ma zamiar tylko dodać “jesteś głupi, kup nowy pecet” to ja dziękuję bardzo, niech lepiej nic nie pisze.

Celem akcji jest poprawa kultury na forum, opracowałem dwa hasła, które możecie dodać do swojego podpisu:

[url=http://forum.dobreprogramy.pl/akcja-jestem-kulturalny-t496377.html][b]Jestem KULTURALNY[/b][/url]
[url=http://forum.dobreprogramy.pl/akcja-jestem-kulturalny-t496377.html][b]RESPECT FOR OTHER USERS[/b][/url]

Kto jest za?

Bez sens. Większość nie czyta podpisów a co za tym idzie nie dowie się. Zresztą jeżeli ktoś uczestniczy w życiu forum, powinien znać zasady i regulamin obowiązujący. Jeżeli go nie zna to po prostu liścia władować za brak konstruktywnego myślenia rejestrując się na forum. Jak nie złapie za 1 liściem to drugiego władować a potem ban, jak nie zrozumie to widocznie uczestnictwo w życiu forum nie jest mu pisane.

Niestety, myślę, że akcja społeczności forumowiczów może zadziałać.

Ja uważam, że ta akcja nie ma szans :slight_smile:

Z takim podejściem, na pewno. Piszę poprawnie po polsku jakos mialo szanse. Wiadomo, bez Was nie ma sensu, z Wami jak najbardziej :frowning:

Wytłumaczyłem ci wyżej dlaczego. Podasz mi statystki o ile zmniejszyła się ilość osób piszących z błędami? jeżeli nie to na co liczysz? nawet nie masz prawdopodobnie informacji czy akcja coś dała, a piszesz bzdury.

Witaj infoR_96

tutaj nie chodzi o to czy się przyjmie tylko dlaczego się nie przyjmie :?:

infoR_96

wiesz o co chodzi :wink:

Moim zdaniem akcja ma szansę, jeśli pozmieniacie swoje sygnatury.

Im wiecej tym lepiej.

IMO, Swojej kultury (lub jej braku) nie okazuje się podpisem tylko postępowaniem/wypowiedzią, niepotrzebne skreślić…

A może Tobie by nie zaszkodziło ? :smiley:

Bzdurki opowiadasz kolego.Może jeszcze powiesz że nikt na awatary nie patrzy ?..Podpisu nie trzeba czytać,on sam się czyta.tzn.sam wpada w oko.

Większość nie. Jeżeli uważasz, że w popełniam kategoryczne błędy, to pokaż mi je. Tylko nie ośmieszaj się , że napisałem bez sens osobno zamiast razem, bo takie błędy nie rażą w oczy. Gorzej jak ktoś pisze na jednym tchnieniu bez używania jakiejkolwiek interpunkcji. A jeżeli ci tak bardzo przeszkadzają jakiekolwiek błędy, nawet te błahe to zmień forum na polonistyczne, tam z pewnością będą pisać w pełni gramatycznie.

p.s Co z tego że w oko w pada, jak na 1000 osób 1 kliknie w to? Także przestań takie bzdury gadać.

Tak o to mi chodziło,szkoda że nie zauważyłeś że podszedłem do tego bardzo humorystycznie :)Nie chodziło o przywalenie Ci.

No mnie to akurat nie razi,ale rzuca się w oczy.

Mowa była o przeczytaniu podpisu a nie klikaniu w link. ? To zmienia postać rzeczy…I wrzuć na luz tak na przyszłość bo Ci zwieracze puszczą.

1/1000 osób może to Kliknąć bo będzie to w bb-code jak zauważyłeś u osób które już to dodały, przeniesie do tego tematu który o niczym nie mówi, lepiej by przenosiło do regulaminu forum.

Po za tym co znaczy ten podpis? mam mówić ci na pan/pani? jeżeli już jest taka akcja to powinien być wątek, gdzie jest wyjaśnione co to znaczy. I wszystko sprowadza się do regulaminu forum, gdzie masz wszystko wyjaśnione, jak pisać, czy używać ortografii itd, więc po co takie akcje w ogóle. Ktoś kto nie przeczytał regulaminu nie powinien zakładać konta na forum.

p.s Nie wyczułem tam humoru jakoś. Ciśnienie mi skacze jak ktoś próbuje coś mi wmówić bez racjonalnych argumentów. :-o

gomez13

widzisz sam się przekonałeś to jest właśnie ta kultura,nie ważne czy masz podpis czy nie :slight_smile:

kolega infoR_96 wyszedł z dobrą inicjatywą tylko mało kto to stosuje

ja już powiedziałem wcześniej kultury nie ma i obojętnie jakie będzie forum

Była buźka :smiley: Miałeś prawo nie domyślić się.W takim razie to ja przepraszam…A i z tym podpisem chyba zaszło małe nieporozumienie…Ktoś kogoś nie zrozumiał. :slight_smile:

Nie poprawimy kultury na forum, jeżeli macie takie podejście, a może po prostu to wbrew waszemu zachowaniu?

No i tutaj ty się źle zachowujesz, wytykając innym to czego sam nie przestrzegasz. Weź pod uwagę, że w twoim zdaniu również łamiesz i pierwszy link który masz w podpisie :slight_smile:

Nie możesz nikomu niczego narzucać. Pomijając fakt samych napisów (inne znaczenie, duże litery). Akcja dobra, ale po co ? (tutaj powtarzam po poprzednikach) To i tak nic nie daje :slight_smile:

Hm. Być może. Być może, tak jak akcja piszę poprawnie po polsku, mająca już 655 odpowiedzi. Ej, znalazłeś już pracę? To jest sens! Ja to zauważyłem, i zwróciłem na to baczną uwagę! “Szukam pracy” - piszesz to może żartem, może serio, ale mi się to podoba, taka szczerość i otwartość, to samo pokazuje w swoich podpisach, RESPECT, szacunek dla tego co napisał kolega, bez wyśmiewania, jaki ma pecet czy coś w tym stylu. Ok, poprawiajmy, ale nie po chamsku.

Widzę, że ukierunkował się konkretny nurt sprzeciwiający się pomysłowi, mam nadzieję jednak, że inni użytkownicy zauważą ten temat i wyrażą swoje zdanie na ten temat.

_ Zachęcam również do dyskusji na temat styczności z brakiem szacunku/kultury, problemami z dogadaniem się czy wreszcie niegrzecznym wyrażaniem wobec Was, szanowni użytkownicy. _

Pozdrawiam!

Do niektórych nie przemówi normalnie. Jak dokumentujesz testami swoje argumenty i mówisz, że to jest lepsze niż to, a gość się po 4 razy upiera co post ze on chce to gorsze i tak i tak.

nie daleko mnie pod barem jest istne centrum kultury :lol: