Akcja Świąteczna Paczka - Wspomóż Potrzebujących W Te Święta


(Jadwiga Poczta) #1

Akcja Świąteczna Paczka

Dziś ruszyła ogólnopolska akcja mająca na celu pomoc potrzebującycm na święta. Wolontariusze odwiedzali potrzebujące rodziny i zbierali dane czego im brakuje a sytuacja materialna uniemożliwia tego zapewnienie. Została stworzona specjalna baza danych z opisami rodzin i ich potrzeb. Chętni z całej Polski a nawet zagranicy mogą wybrać sobie rodzinę, jeśli chcą ją wspomóc i przygotować dla niej paczkę na święta. Nic nie będzie zmarnowane, gdyż w opisie rodzin jest spis dokładnie tych rzeczy, których potrzeba. Nie jest to też zbiórka pieniężna, więc nie ma takiej możliwości aby ktoś "po drodze" zagarnął sobie część pieniędzy.

Szczegóły na stronie :slight_smile:

Jest to naprawdę piękna akcja, świadomość że pomaga się komuś i przez nawet kilka drobiazgów można wnieść w czyjś dom radość w okresie świąt. Czasami posiadamy jakieś używane ciuchy czy buty którcyh nie nosimy i zabawki dawno odłożone do szafy, zamiast leżeć bezużytecznie można je sprawić komuś w paczce, może akurat w bazie znajdzie sie rodzina która tego potrzebuje, dzieci które o takich marzyły. Warto choć zajrzeć i zobaczyć, przeczytać jak żyją inni ludzie i jak im bywa ciężko...

A tu cytat ze strony:

w tym roku nasza PACZKA działa w Krakowie, Będkowicach, Olkuszu, Oświęcimiu, Paszkówce, Piekarach, Raciechowicach, Skawinie, Tarnowie, Wadowicach, Zabierzowie, Wieliczce, Brzozowie, Rzeszowie, Krośnie, Książu Wielkim, Bodzentynie, Kielcach, Kościelcu, Mnichowie, Szerzawach, Jaworznie, Bytomiu, Lublińcu, Katowicach, Zabrzu, Tychach, Gliwicach, Warszawie, Kutnie, Sieradzu, Łodzi, Lublinie, Toruniu, Grzmieciu k. Bydgoszczy, Lipnie, Bydgoszczy, Gdańsku, Malborku, Gdyni, Wałczu, Szczecinie, Szczecinku, Pyrzycach, Kłodzku, Wrocławiu, Opolu, Niemodlinie, Oleśnie, Brzegu, Lewinie Brzeskim, Białymstoku, Suwałkach, Olsztynie, Elblągu, Piotrkowie k. Iławy, Kruklankach (to na Warmii), Poznaniu, Pogorzeli, Gorzowie Wielkopolskim, Świebodzinie, Zielonej Górze… Uff!

Być może właśnie Ty mieszkasz w tych okolicach i zastanawiałeś się wcześniej jak możnaby kogoś wspomóc w te święta... :slight_smile:

modów proszę o przyklejenie, bo myślę, że warto


(Kaka') #2

OTy > kosz.