Aktualicacja Ace 2

Mój telefon gt-i8160 (t mobile) chciałem go zaktualizować przez ota ale niewidzi aktualizacji.

Na sammobile jest wersja 4.1.2 jeżeli zrobię roota i sciągne z tamtąd brandowaną wersję to ewentualnie serwis uznałby

gwarancję (wrazie uszkodzenia)??

 2 pytanie czy uznana była by też gwarancja jeżeli byłby to niebrandowany rom ale orginalny (niecustomizowany) rom na polskę ??

Witaj,

po pierwsze - nie potrzebujesz root’a by wgrać oficjalną wersję 4.1.2. Pobierasz plik z systemem i wgrywasz za pomocą programu ODIN. Najlepiej pobierz wersję niebrandowaną, bez zbędnych śmieci od operatorów/

Co do gwarancji to nie ma znaczenia, czy przeznaczony na rynek polski, czy np francuski, brandowany, czy nie. Dopóki jest to oficjalny system i nie robisz root’a to gwarancja obejmuje. 

Ok dzięki za wyjasnienie ,a jak wyglada sprawa z aktualizowaniem przez kiesa przed taką aktualizacją(do 4.1.2) należy przywrócić androida do ustawień fabrycznych??

Zeby potem niebyło lagów czy coś w ten deseń??

Nigdy nie robiłem aktualizacji przez Kies’a, ale najlepiej jest przywrócić ustawienia fabryczne, jeżeli przeskakujesz między wersjami (tj. z 4.0.x na 4.1.x). Jeżeli jest to aktualizacja tej samej gałęzi to raczej nie trzeba.

Ok wszystko jasne :-o