Aktualizacja android Huawei P9

Cześć
Jestem posiadaczem Huawei P9, wersja EVA-L-09, zainstalowałem już dwie aktualizacje i w chwili obecnej mam wersje B182, jest informacja o kolejnej B210 i tutaj pojawia się pytanie, czy jest sens aktualizować telefon? Czy ktoś z was ma doświadczenia z tą wersją? Jakie są zmiany? Czy baterie nie będzie bardziej obciążona? No i jakie zmiany wnosi nowa wersja?

Nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych odpowiedzi.

Pozdrawiam
g.

Warto instalować każdy update.

1 polubienie

Czyli jest to po prostu nowsza wersja androida 7.0? Mówisz, że warto, a czy nie bateria nie będzie się szybciej rozładowywała? Jak to miało miejsce w iphone?

To czy bateria będzie szybciej uciekała to nie wiem, nie powinna.

1 polubienie

Huawei nie postarza w ten sposób swoich produktów. Instaluj śmiało.

1 polubienie

Dzięki za pomoc chłopaki :stuck_out_tongue: Zainstaluję tą aktualizację, wiem, że producent wypuścił rollback(?) czy jakoś tak, narzędzie do przywrócenia poprzedniego systemu.
Pozdrawiam
g.

Rolback to wyższa szkoła jazdy i nie takie proste jak to się wydaje. Wiele problemów później wychodzi.

Ewentualnie sprzedaj P9, dołóż 250zł i kup P10 :stuck_out_tongue:

Rollback nie sprawia problemu jak BL jest odblokowany i wgrane custom recorvery (np. TWRP)

Nie będę zmieniał telefonu co pół roku :slight_smile: A co do cofnięcia do poprzedniego systemu, czytałem, że to działa na zasadzie “aktualizacji”, tylko wstecznej, nic nie wiem o problemach, m0oże coś więcej powiedzie? Telefon mam od producenta, kupiony w sklepie, nie rootowałem, używam go tak jak był, odinstalowałem co się dało i “wyłączyłem” wszystkie guglowe śmieci.