Aktualizacja androida do 4.1

Witam posiadam telefon Samsung Galaxy Trend GT-S7560 który ma zainstalowanego androida w wersji 4.0.4 chciałbym zaktualizować do wersji 4.1 z racji tego iż widziałem na internecie że ludzie mają tą wersje jednak gdy naciskam aktualizacja oprogramowania jest napisane brak nowych aktualizacji telefon odebrałem z plusa przy przedłużeniu umowy w sobotę 

Czy aktualizacja będzie dostępna ? 

Bo plus jeszcze nie otrzymał aktualizacji dla niej -> http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-S7560&pcode=PLS#firmware

a jest możliwość że dostanie ?

Jeśli nie było nawet wzmianki o tym że wyjdzie aktualizacja, to nie wyjdzie. Możliwość że dostanie aktualkę jest, ale trzeba czekać i … mieć nadzieję.

 

Jeśli wyjdzie, ściągasz poprzez Sammobile, robisz roota i instalujesz nową aktualkę.

 

PS: Ale nie rób sobie nadziei - wg mnie Samsung nie będzie wspierał softu już dla starszym modeli.

@lordjahu

Od kiedy wgrywając oficjalny system potrzebny jest root? Wystarczy do tego ODIN. 

 

@krejzol123

Nie ma oficjalnego systemu 4.1 dla tego telefonu. To, co widziałeś na internecie, to pewnie nieoficjalne custom romy. I aby je zainstalować to potrzebujesz root’a. O tym jak to zrobić przeczytasz bezpośrednio na forum 

Jeżeli pojawi się oficjalny system (niekoniecznie dla polski i dla plusa) najlepiej wgrać go za pomocą programu ODIN (instrukcje również na forum, do którego dałem link).

@janki111 - sorki mój błąd. Wciąż mi sie myli root z odinem .