Aktualizacja aplikacji w telefonie w android market - jak

Witam,

aktualizacja aplikacji zainstalowanych w telefonie a nie pobranych z android market, jak włączyć, ustawić by działały aktualizacje aplikacji i/lub powiadomienia o nich w samym telefonie lub po wjeściu do AM 3.9.16 i możnaby było przeprowadzić aktualizację aplikacji , dodam, że zakladka “moje aplikacje” na Am jest pusta, nie było mnie w AM a dziś uzyskałem tam dostęp , więc chciałbym coś niecoś zrobić, dowiedzieć się i może coś zmajstrować jak już możliwość jest itp.

PS. w ustawniach tel. aplikacje /AM pozwolenia widzę, że AM ma uprawnienia do odczytywania SMS i wysyłania płatnych SMS, oraz odczytywania stanu tel. podczas rozmow/po nich -

jak to totalnie bezpowrtnie i całkowice wyłączyć !!

Jaki firewall i jak go użyć- nazwa i sposób użycia, ewentualnie play do śmietnika - nie rozumie, jestem w t-mobile .

Można by coś o apk i update?

AM =/= google play ???

To przepraszam, ale widocznie nie zrozumiałem o co ci chodzi.

Firewall: https://play.google.com/store/apps/deta … dwall.free

AM= Android Market/ Google Play

DroidWall - Android Firewall Rodrigo ZR i jak miałbym to ustawić by nie blokował połączenia z marketem, ale wyłączył uprawnienia do odczytywania SMS i wysyłania płatnych SMS, oraz odczytywania stanu tel. podczas rozmow/po nich

Można by coś o apk i update?

Uprawnień marketu nie da się zmienić, ale jak zablokujesz go firewalem, to na pewno nic google nie wyślę.

Co do aktualizacji programów z nieoficjalnego źródła, to z tego co wiem nie da się ich aktualizować w markecie, musisz ręcznie ściągnąć nową wersję i wgrać.

Co do blokowania uprawnień aplikacji to może wypróbuj to: https://play.google.com/store/apps/deta … kubGl0ZSJd lub to: https://play.google.com/store/apps/deta … b25hdGUiXQ Root wymagany.

czy będę mógł wtedy korzystać z marketu tzn. czy apk. sie wtedy otworzy i będzie działać normalnie?

Właściwie to sa .apk ściągnięte ze strony producenta przez ftp, lub z stron prowadzących oficjalną lub prawie oficjalną dystrybucję i niczym nie różnią sie od tych oferowanych w Markecie, problem dotyczy tego czy można je aktualizować teraz przez GPlay czy jeśli mam puste pole w moje .apk na Markecie da rade je wpisać/ dodać i korzystając z

menu powiadamiaj o update można by z tego korzystać.

Ha tu jest problem bo tel jest seryjny tzn. fabryczny czyli bez roota.

Mówiąc “nieoficjalne” miałem na myśli wszystkie spoza marketu, i nie ważne czy był to apk z ftp producenta czy chiński pirat.

Otworzy się, ale nie będziesz mógł korzystać, na czas korzystania możesz odblokować, ewentualnie spróbować aplikacji od Pablo55.

Do roota nie jest potrzebny żaden specjalny telefon, ale jego zainstalowanie wiąże się z utratą gwarancji.

Jeśli są identyczne i w ogromnej większości ok. 96-97% pochodzą od producenta to chyba nie powinno być problemu z “dopisaniem ich” do listy w Google Play- czy to chodzi o to, że znajdą się tam tylko te, które pobrałem z marketu i tylko i wyłącznie tymi będę mógł zarządzać z poziomu Google Play, jak wygląda kwestia zarządzania plikami. apk w Google Play ?

Do roota nie jest potrzebny żaden specjalny telefon, ale jego zainstalowanie wiąże się z utratą gwarancji.

Zwykle telefon da się przywrócić do stanu fabrycznego, tzn. gdy padnie np. głośnik, wgrywasz oryginalne oprogramowanie i spokojnie możesz wysyłać do serwisu, gorzej gdy padnie dotyk lub wyświetlacz bo wtedy przywrócenie softu może być mocno utrudnione.

Właśnie i tu jest problem, bo jeśli wykładasz na tel. dość dużą kasę to trochę szkoda by nagle coś się sknociło, przez jakiś głupi błąd, najlepiej trzymać oryginal soft i nie mieszać w tel. wtedy all be ok.

Co myślisz o tym, jak to da się zrobić w ogóle czy raczej nie ma co sobie głowy zawracać?