Aktualizacja BIOS ASROCK H110M - DGS


(w.skubi) #1

Witam, zakupiłem płytę główną ASROCK H110M-DGS + Pentium G4560 S1151 3MB 3.5GHz. Po podłączeniu wszystkiego(oprócz karty graficznej) tak aby zaktualizować bios. Uruchamia się wszystko na płycie, czyli dysk, napęd optyczny, chłodzenie od procesora. Tylko jak podłączam myszkę, klawiaturę + monitor do płyty głównej to nie ma żadnej reakcji. Może to być spowodowane tym, że mam starego biosa pod ten procesor? i w ogóle nie odpala czy to czymś innym?. I czy jak podłączyłbym kartę graficzna i podpiją monitor do niej too uruchomiłbym biosa aby go zaktualizować na tym procesorze czy nie da rady. A jak nie da to mamcie jakieś pomysły np. jakiś używany procesor aby tylko zaktualizować czy coś( prosiłbym o nazwę procka)


(thommy181) #2

Po pierwsze przed uruchomieniem nowo złożonego zestawu należało wyciągnąć bateryjkę biosu aby zresetować jego ustawienia. Jeżeli uruchamiasz komputer bez karty graficznej to nie da się zobaczyć czy komputer tak naprawdę się uruchomił. Nie wiadomo czy jest jakiś komunikat na ekranie czy nie ma. Zresetuj bios, dodaj kartę graficzną i sprawdź jakie są komunikaty.


(JNJN) #3

Wybieraj CPU, tam gdzie bios masz All - do tego potrzebujesz bios w wersji P7.10

http://www.asrock.com/mb/Intel/H110M-DGS/?cat=CPU

Edit:

Jak coś podrzuć płytę + CPU do serwisu i wgrają za parę groszy nowy bios. Szkoda kasy na inny CPU.


(Domker) #4

Z Kaby Lake jest tak na tych chipsetach H110, że nie wystartuje Ci nawet procedura POST bez aktualnego BIOS pod te procesory.
W przypadku droższych płyt Asusa / Gigabyte jest możliwość flashowania bez CPU prosto z pendrive

Niestety, ale najtańszym rozwiązaniem jest zaniesienie płyty gł. do serwisu, gdzie Ci uaktualnią BIOS.
Możesz też poprosić jakiegoś kolegę, co ma starszy procesor na to gniazdo 1151 i sflashować samemu uruchamiając na starszym procesorze.
Trzecia możliwość to zwrot płyty głównej do sklepu (jeżeli w internetowym kupowałeś) bez podania przyczyn - masz na to ustawowo 14 dni i sprzedawca nie ma tu nic do gadania.
Tracisz koszta odsyłki jedynie.
Następnie płytę gł. możesz zamówić w innym sklepie z usługą aktualizacji BIOS.