Aktualizacja BIOS-czy warto?

Mam 1024mb ram z czego 256mb automatycznie jest przyznana karcie graficznej VIA Unichrome 9 i z tego co się zorientowałem to ilość przyznanej pamięci można ustawić w BIOSie ale u mnie tej możliwości nie ma i teraz pytanie: czy po aktualizacji BIOSu może taka funkcja się pojawić ?

tak wygląda BIOS: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/32d … 90bab.html

Bios to Phoenix

Data BIOSu systemowego: 06/07/07

Data BIOSu wideo: 01/12/07

Notebook to Fijitsu Siemens Amilo Pro 3515

Mam Vistę i pracuję na programach graficznie nie wymagających.

Aktualizacja Bios-u jest zalecana tylko w poważniejszych przypadkach, ponieważ jest to zaawansowana ingerencja w płytę główną, w twoim błachym przypadku nie polecam :wink:

Wiem, wiem i sam tego robić nie zamierzam, chcę wiedzieć czy warto wydać pieniądze na fachowca.

Ja bym wydał je na piwo, bądź godzinę z cycatą panienką, zależnie od tego, jak drogi jest owy fachowiec. Tobie radzę to samo, po prostu czepiasz się ■■■■■ół, przynajmniej dla mnie to pierdoła z tym przydziałem pamięci, pozdrawiam.

jesli będziesz sobie wgrywał bios i sobie źle wgrasz to masz jedno wyjście :smiley: albo zaniesiesz kość do programowania albo sam sobie zaprogramujesz ale musisz mieć inny komp działający :slight_smile: jakąś starą płyte:)

http://programowanie.biosu.patrz.pl/

Ja mam ATI Xpress 200m i mogę w zaawansowanych opcjach przestawiać tę funkcję, w XP, nie w BIOS’e. Poszukaj, może masz jakąś aplikację która to umożliwia? Ja mam zintegrowane z

Prawoklik na pulpit>Właściwości>Ustawienia>Zaawanswane

BIOS mam phoenix’a, akutalizowałem, aktualka jest łatwa w przypadku TOSHIBY, ale mam najnowszą i nie ma żadnych nowych opcji.