Aktualizacja BIOS, Global Virtual Card Host error

Cześć, zaczęło się od popularnego już problemu z Global Virtual Card Host, który przestał działać i jego konflikcie z jakimś składnikiem przeglądarki FF, skończyło na bezskutecznych próbach uaktualnienia BIOS’u w HP 6730b. Posiadana wersja to 09/18/2008 68PDD Ver. F.08, nie wiem jak znaleźć aktualizacje. Na stronie HP po wpisaniu zagadnienia BIOS wyskakuje masa wyników, nie mam pojęcia gdzie zacząć.Czy ktoś mógłby mi w jakiejś skróconej instrukcji wyjaśnić co ściągnąć, skąd itd? Wiem łatwiej zmienić przeglądarkę. Aktualnie siedzę na Chrome, ale skoro problem da się rozwiązać, to mimo wszystko chciałabym spróbować. Posiadany system operacyjny to Vista Business. Proszę o pomoc.

 

pzdr

Na stronie HP powinieneś zacząć od odnalezienia modelu swojego laptopa, bo dalej życie staje się prostsze.

Jeszcze łatwiej byłoby użyć dedykowanego narzędzia HP : SSM (System Software Manager) które poprowadzi cię za rączkę, i pozwoli uniknąć flashowania złą wersją UEFI.

O Boże, czy zawsze jak o pomoc prosi kobieta, trzeba robić z niej totalną blondynkę? :slight_smile: Poszukiwanie jakiejkolwiek pomocy na stronie HP zaczyna się od wpisania modelu laptopa. Myślałam, że to jasne i nie ciężko się będzie domyślić, że od tego zaczęłam, skoro wspomniałam, że na owej stronie byłam :) 

 

SSM bardzo ładnie prowadzi mnie za rączkę, niestety po każdorazowym restarcie komputera po aktualizacji oprogramowania, w wykazie co jeszcze trzeba zaktualizować, pokazuje cały czas to samo … Jakiś Tool do BIOS’u na liście się pojawił, ale nie mogę do niego dotrzeć, bo instaluje mi go już nasty raz, po czym ponownie podaje info, że trzeba go zainstalować. No ale dzięki za sugestię, bo o istnieniu SSM nie miałam pojęcia.