Aktualizacja BIOS mojej płyty głównej


(Xemidra) #1

Witam,

Posiadam płytę ASUS'a M4A77TD PRO. Czy możecie mi polecić najlepszą dostępną wersję BIOS pod tą konfigurację sprzętową ? Przyznam, że nie znam się na BIOS'ach zbyt dobrze.

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/

Asus M4A77TD PRO

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming

Asus Radeon HD5770 1GB ddr5

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII

bequiet! PurePower L7 530W

Cooler Master Elite 332 (Black)


(Adamsubzero) #2

Pytanie po co Ci zmieniać bios jeśli nic się nie dzieję z komputerem?


(Xemidra) #3

Właśnie mam problem ze spowolnionym ram'em, zamiast 1600mhz działa z prędkością 1333mhz.

Miałem hibernowany komputer. Mama przetarła szmatką klawiaturę, żeby wytrzeć kurze, włączyła komputer, następnie uruchomiła program w biosie to automatycznego podkręcania i odblokowania 4 rdzenia (który już był odblokowany). BIOS wyjechał z błędem podczas podkręcania i przywrócił ustawienia domyślne.

To brzmi nie prawdopodobnie jeżeli wziąć pod uwagę, że mama nie wie jak włączyć komputer i nie zamierza się dowiadywać, wystarczy jej wiedzieć jak mi go wyłączyć xD


(system) #4

To rzeczywiście nieprawdopodobne. Twoja mama jest suuper, że potrafi od niechcenia, ścierając tylko kurz, uruchomić takie zaawansowane funkcje, pozdrów ją ode mnie :slight_smile: no dobrze, ale po przywróceniu ustawień domyślnych wszystko powinno być ok, po co ci zmieniać bios?


(Xemidra) #5

Powinno ale własnie ten ram chodzi za wolno, ostatnim razem 2 razy w serwisie lądował i nie wiedzieli co mu dolega, bo sypał BSOD na okrągło, restartował sterownik graficzny, zamarzał ekran, mysz wszystko, obraz ale muzyka np: grała.

Podczas testów wszystkimi programami futuremark, benchmarki nic mu się nie działo, ale jak włączyłeś jakąkolwiek grę od razu jazda na całego.

W końcu ram podkręcili i wgrali nowy bios do teraz miałem spokój, i boje się, że znów się wszystko od nowa zacznie.

Co do podkręcenia to nie jest trudne wystarczy podczas włączania komputera nacisnąć przycisk 4 (core unlocker) i jakiś jeszcze to turbo.