Aktualizacja BIOS-ów

Mam takie pytanie co jaki czas powinno się aktualizować BIOS od płyty głównej,nagrywarki i karty graficznej.A jeżeli juz bym chciał go zaktualizować a nie posiadam stacji dyskietek to jest jakaś inna możliwość wiem ze do płyty głównej w kompie siory moge zrobić tak ze zainstaluje program @BIOS-Online BIOS Flash Utility sciaga on bios uaktualnia restartuje sie kompa i ok.A jak z resztą podzespołów a i czy to dobry wybór aby tak aktualizowac przez program?

bios się aktualizuje gdy są jakieś problemy … np nagrywarka nieczyta płyt jakiejś firmy

np płyta gł źle działa z nową pamięcią itp

nierobi się tego bez potrzeby bo można sporo zepsuć:P

obecne biosy aktualizuje się z pod windowsa :slight_smile:

p.s. nie słyszałem o aktualizacji bios w karcie grafiki :stuck_out_tongue:

a to ciekawe bo bios można zaktualizować w karcie graficznej.

NArzędzia do aktualizacji biosu karty graficznej masz na płytce dołączonej do karty. np. do kart Gigabyte narzędzia te nazywają się gigabyte Utilities a samo narżedzie do aktualizacji biosu nosi nazwę VGA.

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 9:21

JA np zaktualizowałem bios w karcie graficznej Gigabyte GeForce 6600GT na “najnowszy” czyli z 2005 roku bo tylko taki był na stronie producenta :smiley: i wynik wydajności karty graficznej poprawił mi się aż o 0,2 pkt :smiley: czyli stosunkowo dużo :smiley:

i nie tylko. Bios aktualizujesz także gdy chcesz poprawić osiągi kompa :smiley: