Aktualizacja BIOS-u Acer Aspire 5732ZG

Grzebiąc w SIW spostrzegłem że w moim laptopie funkcjonuje nadal BIOS w wersji 1.02 z dnia 10/12/2009 szybkie sprawdzenie na stronie Acera pozwoliło na zorientowanie się że jest to raczej niska wersja ponieważ najbardziej aktualny ma nr 3.10 i jest z dnia 15/11/2010.Tu pytanie skoro działa mi laptop sprawnie i bez żadnych awarii etc to warto aktualizować tenże Bios? Jakieś usprawnienia w działaniu mogą się pojawić? Czy też raczej nie warta cala sprawa zachodu i ryzyka awarii? Z tego co sprawdziłem jest instalator pod Windowsa jak i Dos-a.Jako że to laptop to nagły brak zasilania przy aktualizacji nie grozi ale zapewne jest multum innych zagrożeń.Co ewentualnie mogłoby zakłócić proces wgrywania nowego BIOS-u i w efekcie położyć mi laptopa?W gruncie rzeczy po prostu wyperswadujcie mi ten pomysł :wink:

Hej,

Nie, nie warto. BIOS należy aktualizować, gdy pojawiają się jakieś problemy. Gdy komputer działa poprawnie, nie należy aktualizować BIOS’u, bo każda taka próba jest obciążona ryzykiem uszkodzenia płyty głównej, gdy coś pójdzie nie tak.

Pozdrawiam,

Dimatheus