Aktualizacja BIOS-u - Jak to przebiega?

Witam.

Od dwóch lat jestem posiadaczem notebooka HP Pavilion dv6-3040ew z wentylatorem, który “bardzo lubi” pracować. O co chodzi? “Wiatrak” nagle i znikąd zabiera się do głośnego i intensywnego “wirowania”. Rozwiązanie “problemu” znalazłem już jakiś czas temu, lecz jakoś zaniechałem jego zastosowanie. Wystarczy jedynie zaktualizować BIOS. Proste, prawda? Jednak nie dla mnie. Zaczęły w głowie napotykać pytania:

  • Czy z dysku znikną wszystkie/jakieś pliki?
  1. Nie bo aktualizacja biosu nie ma nic wspólnego z dyskiem - jest przeprowadzana w pamięci flash płyty głównej.

  2. Nie, bo producent komputera przecież by na to nie pozwolił.

  3. “modlić się” aby nie wyłączyli zasilania w czasie aktualizacji. W przypadku laptopa jest to o tyle wygodne, że masz zasilanie akumulatorowe, bezwzględnie podłącz zasilacz

  4. Tak, w przypadku niepowodzenia komputer się nie uruchomi

Zawsze możesz w ten drugi przycisk kliknąć :wink:

Po aktualizacji wejdź w ustawienia biosu i przywróć jego ustawienia domyślne.

Jak na razie to wielkie dzięki za treściwą odpowiedź, jak wszystko pójdzie dobrze to puszczę SPAM z drugimi podziękowaniami, a jak coś się spieprzy to ze smartfona się tutaj po wyżywam.

EDIT1:

Jeszcze nie zaktualizowałem, bo przyznam, że… “boje się”. W tym programie do aktualizacji BIOS-u są puste pola na ID/wersję starego/nowego BIOS-u. Czy wszystko nastąpi automatycznie po kliknięciu “Start”? Co się w ogóle stanie po kliknięciu “Start”?

Proszę o pomoc i odpowiedź na powyższe pytania. Chodzi mi konkretnie o działanie tego InsydeFlash.

Dodane 20.01.2013 (N) 13:46

EDIT1