Aktualizacja BIOS-u nie przez dyskietkę

czy nie ma jakiejś alternatywy dla dyskietek. chcę zaaktualizować bios-a a nie mam stacji dyskietek. czy można jakoś inaczej to zrobić (np. przez nośniki flash pod usb) ??

jeżeli nie, to jestem zmuszony wymontować starą stacje ze starego kompa.

ps.: i jeszcze jedno- czy otwarcie obudowy oznacza utratę gwarancji ??

jak masz plomby na obudowie to tak (gotowe zestawy komputerowe)

Jaką masz płytę główną? W wielu jest opcja aktualizacji BIOSu z poziomu windowsa

ja robiłem aktualizację z cd-rw, nagrywasz ją tak żeby komp z niej odpalił (boot) i dogrywasz pliki którymi aktualizujesz bios

mam ASUS-a P5K. nie widzę żadnych plomb ale znalazłem taką opcję w evereście ultimate, że pokazuje taką opcje czy otwarta była obudowa.

możesz flashować z cd,hdd oby owy hdd posiadał partycję fat16/32 :P.

tym to się nie przejmuj, nie wiem skąd on bierze takie info :stuck_out_tongue:

skoro nie ma plomb to możesz otworzyć budę

flashować… mam ntfs-a

a zatem przygotuj botującego się z płyty win 98/me jak posiadasz na drugą cd nagraj program flashujący oraz obraz z biosem, boot z cd, wsadzasz 2 płytę flashujesz.

szczerze jednak napiszę, że z dyskietki łatwiej :wink:

włącze sobie ten programik od ASUS-a i on mi zaaktualizuje automatycznie :smiley:

a po co chcesz aktualizować biosa; jak wszystko OK to po co zmieniać :smiley:

jeżeli masz opcję, że otwarcie obudowy jest monitorowane to jej nie otwieraj bo w serwisie zaraz to wykryją, widocznie ten bios ma taką opcję /prawdopodobnie jest na płycie umieszczony czujnik fotoelektryczny, który reaguję na zwiększone natężenie światła / i jest to zapisywane w pamięci bios co może oznaczać utratę gwarancji. Najlepiej byłoby pożyczyć zewnętrzną stację dyskietek podłączaną pod USB i jeśli jest taka opcja w biosie zabootować spod USB. Z poziomu Windowsa też można zwłaszcza przy asusach ale jak Ci się zawiesi komputer podczas aktualizacj to mogą być problemy.

detekcja otwarcia obudowy jest tylko w komputerach markowych typu hp/compaq, dell, ibm.

zgadza sie ,ale ja nie chcę doradzać tak aby chłopak utracił gwarancję bo mnie dziwi, że w zestawie nie umieścili plomb na obudowie, zwykle tak robią w gotowych zestawach.

mam della (składanego), zadzwonie do chłopaków z resetu (z tamtąd mam kompa) i się spytam o to i owo

o to odpowiedź z serwisu:

rozumiem, że obudowę mogę otworzyć a gwarancji nie stracę (przypominam, że nie ma plomb na zewnątrz albo nie są widoczne, żadnych nalepek i metalowych lub plastikowych kłódek)

Ale jeżeli otwarcie obudowy jest traktowane jako zdjęcie plomb i bios to monituje? Chytra odpowiedź i dwuznaczna, ja bym sie na Twoim miejscu zapytał co w przypadku otwarcia obudowy jeśli nie ma plomb i podał typ zestawu, niech Ci odpowiedzą czy możesz, a jako powód możesz podać coś prozaicznego, np. że chcesz odkurzyć zestaw itp.

okej. posłałem ponownie info do nich z zawartością (to jest dalsza część maila):

o to odpowiedź, którą otrzymałem… (dziwna odpowiedź)