Aktualizacja bios-u w Acer Extensa 5620z

Witam,

posiadam laptopa Acer Extensa 5620z. Ma on wersję bios’u: V1.32. Na stronie producenta znalazłem do pobrania wersję V1.35.

I Tutaj moje dwa pytania.

  1. Co zyskam aktualizując bios do nowszej wersji i czy warto to zrobić ?

  2. Jak zaktualizować bios ? :slight_smile:

Pozdrawiam

Na oba te pytania pewnie jest odpowiedź na stronie, z której pobrałeś oprogramowanie.

zapewne acer nie podaje zmian wprowadzonych w nowszej wersji biosu, więc będzie cięzko powiedzieć co zyskasz i konkretnie Ty nie musisz nic zyskać bo bios jest do kilku modeli notebooków.

najpewniejsze jest że zostały wyeliminowane jakieś drobne błędy.

aktualizacja ogranicza się do pobrania pliku odpalenia pliku exe (pod windowsem) podłączenia kompa pod zasilanie, a nie na baterii i tyle, całość trwa ok minuty.

1.Obsługe nowych wersji procesorów itp. Jeżeli nie ma problemów ze sprzętem nie warto.

2.Aplikacją ze strony producenta. Tylko żeby podczas aktualizacji nie siadło zasilanie w laptopie bo wtedy nie wiadomo czy serwis pomoże. Naładuj baterie do 100% i jeszcze dodatkowo podłącz do sieci. System na 10 minut się “zawiesi” broń boże nie ruszaj, sam się ponownie włączy jak wszystko skończy. Ja na moim HP robiłem to z poziomu xp i trwało to 5-6 minut potem tak jakby ktoś zasilanie odłączył lapek siadł włączył się 10 sekund dmuchały wentyle i się z powrotem załączył.

Ok zrobiłem aktualizacje :slight_smile: Trwało to niecałą minutę. Właściwie nic się nie zmieniło, poznałem jedynie pełną moc wiatraczka :D.

Bałem się, że coś pójdzie nie tak dlatego wolałem napisać na forum.

Dzięki pozdrawiam.