Aktualizacja BIOS-u

Laptop Dell Latitude. W Windows Update od jakiegoś czasu jako opcjonalna pojawiła mi się najnowsza aktualizacja biosu 1.25.0. Aktualnie mam zainstalowaną wersję 1.10.0. Nie aktualizowałam od czasu, kiedy kolejna wersja pojawiła się też w WU (poprzednie aktualizowałam przez aplikację Della), ale teraz praktycznie nie mam wyboru bo w WU jest już „oczekiwanie na ponowne uruchomienie”. Proszę o radę co w tej sytuacji zrobić, czy instalacja tak odległej wersji może spowodować problemy. Dodam, że laptop działa rewelacyjnie.

Pierwszy raz słyszę/widzę aby Windows Update proponował aktualizację BIOSu. Możesz dać zrzut ekranu - może to chodzi o jakiś sterownik?

Często w laptopach nowy bios może być oferowany w windows update czy w sofcie do updejtów producenta (np. Lenovo System Update). Nawet w niektórych PC czasem się tak trafia.

Ja bym puścił tego bo prędzej czy później samo ci wymusi.

Najlepiej sprawdzić na stronie modelu laptopa, czy trzeba jakąś kolejność zachować np.:

  • wiekowe Optiplexy (10-11 letnie) jak mają BIOS starszy niż A4:

    • to trzeba najpierw A5,

    • potem np. A11,

    • a na końcu ostatni np. A22.

Tak by się potem nie dziwić, że się zmienił w przycisk do papieru bez np. programatora.

Dziękuję wszystkim za pomoc i rady.

kramar99 aktualizacja biosu pojawiła się tak jak pisałam w WU, nie był to żaden sterownik i tu w pełni ma rację silvver, który napisał

Ponieważ w WU było już

z wielkimi obawami uruchomiłam aktualizację bo to jednak przeskok o 15 wersji ale wszystko przebiegło nawet szybko i co najważniejsze pomyślnie.
krystian3w nie przyszło mi do głowy żeby to sprawdzić ale laptop nie jest takim staruszkiem, ma 3 lata.