Aktualizacja BIOS w GA-K8NE

Mam pytanie co do BIOSu.

Czy można u mnie aktualizować bios i czy to ułatwi mi jakoś OC i jakie są dodatkowe funkcję najnowszym biosie (chociaż nie jest on najnowszy) do Gigabyte GA-K8NE. Czytałem że są jakieś usterki w biosach do tego typu płyt głównych: http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=121635

Chodzi mi o ten bios http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga-k8ne_2x.html wersja FD

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Możesz zaktualizować ,ale wątpię, żeby jakieś dodatkowe opcje były w BIOSie. Poprawić się może stabilność itp… Bios możesz wgrać programem “@BIOS

Gigabyte rzadko dodaje nowe funkcjonalności, raczej dodaje obsługę nowych procesorów, poprawia błędy. @bios czasami powoduje błędy. Dobrze jest najpierw zrobić kopię starego biosu. Jak się wysypie program, to lepiej jest korzystać z narzędzi aktualizacyjnych biosu.

no właśnie mam ten program ale wg mnie najbliższa mojej płycie płyta (ta niebieska) rev. 2 vr. FD a jak brałem w @bios update to ściągnęło mi rev1 wersję F6

którą mam brać do update ?

A sprawdzałeś na obrzeżach płytki, jaką Masz rewizję (REV)? W @BIOS zobacz jaki Masz bios. Jak F1 do F6 to Masz zapewne rev1., a jak literowe FB tp rev 2. Ale sprawdź jeszcze na obrzeżach płyty głównej.

W dniu 20.07.2008 , o godzinie 22:13 został dopisany post przez patrx95

jutro sprawdzę z tymi rev. 1 bo dzisiaj już nie ma co rozkręcać

Czyli powinieneś mieć płytę Rev 1, a zatem @bios dobrze ściąga, ale dla własnego bezpieczeństwa sprawdź.

a w którym to rogu ma być z tego zdjęcia ?

Gdzieś tutaj: http://www.gigabyte.com.tw/FileList/FAQ … entify.jpg

pisało na płycie rev. 1.0

To aktualizuj, ale jeżeli robisz to przez @bios, to jak pisałem, zrób sobie najpierw kopię starego. Jak program się wtedy wysypie, to lepiej z niego nie korzystać (już parę razy widziałem, jak ten programik padał). Gigabyte dostarcza narzędzie ETC z wbudowaną inną wersją @bios (ta jeszcze nigdy się nie wykrzaczyła), jest jeszcze Q-flash dostępny z biosu.

ale mam go zapisać bezpośrednio na kompa czy na jakiś nośnik?

Nawet na dysk, chodzi oto, abyś sprawdził, czy programik działa prawidłowo. Przecież jak sypnie się podczas aktualizacji, to będzie kicha, lepiej niech to zrobi teraz niż podczas wgrywania. Są to sporadyczne przypadki, ale parę razy się z tym spotkałem (także u mnie).

hmm… a może być na komórkę nokia 5200 albo 5610?

Zapisuj sobie gdzie chcesz, to tylko kopia :wink:

ok wszystko dobrze zainstalowałem i BIOS chodzi elegancko fajna jest funkcja płyty startowej z klawisza F12 i to odrazu nie wchodząc do biosu

i jeszcze rozszerzona funkcja overclockingu pamięci czyli timingi wreszcie mozna ustawiać, a po za tym to nic się nie zmieniło… nie no zmieniło coś jeszcze jakiś błąd mi się pokazał 718a21d93ff7a80dm.jpg

system się sypie?

Przecież to rozpoczęła się instalacja sterownika kontrolera ATA, kliknij kontynuowanie.

ok narazie to nie wyskakuje

dzięki za wszystko, pozdro

Dodane mniej niż minutę temu

i jeszcze jedno pytanie…

…jakim programem z aktualizować bios ale na linuxie i czy w ogóle da się tak zrobić