Aktualizacja bios

Witam!

Chciałbym “zreanimować” mój stary komputer jednak nie mogę znależć nigdzie aktualizacji biosu. :frowning:

Problem w tym, że aktualny nie wykrywa dysków twardych o większej pojemności.

Moja płyta główna to: Biostar M6TBA

Chipset: Intel ® 440 chipset family

Procesor: Intel celeron 1 GHZ

Proszę o pomoc!

Czyli jakiej?

Jaki system?

Tutaj jest: http://www.driverfiles.net/Bios/Biostar … 38,6,.html

ten chipset nie obsługuje większych dysków niż 32GB aczkolwiek po podzieleniu procentowym większego dysku system “zobaczy” już prawidłowo dysk i partycje , może źle napisałem że chipset nieobsługuje , poprostu większy dysk zobaczy i tak jako 32GB , aktualizacja biosu i tak nic nie zmieni dlatego że to chipset jest temu “winien”

Wiekszych dysków czyli o pojemności 80 GB

System: Windows XP sp3.

Dziekuje za wyjasnienie mi sytuacji. Rozumiem że winny jest chipset i nic zrobić nie można? (oprocz podziału na mniejsze partycje).

Problem w tym że do tej pory jak tylko podłanczam dysk o pojemności 80 GB to komuter zawiesza sie w momencie wykrywania przez BIOS twardych dysków.

Czy z tym cos mozna zrobić?

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż nie mogę poradzic sobie jeszcze z sterownikami do karty graficznej (tak myśle).

Problem wyglada tak iz jesli zainstaluje sterowniki do niej to przy próbie uruchomienia filmu w dowolnym formacie koputer rownież zawiesza sie. Jeśli sterowniki do niej nie sa zainstalowane filmy sa odtwarzane normalnie. Zmieniłem juz kilka razy sterowniki na rozne dostepne w sieci ale problem sie powtarza.

Moja karta graficzna to radeon 9250. co moze byc przyczyną?

Kupić zewnętrzny kontroler na PCI.

Przeinstaluj kodeki, spróbuj na innych, zobacz czy np na Ubuntu (można pobrać wer PL ze wszyttkimi potrzebnymi kodekami) i zobacz czy problem będzie, podaj jaki masz zasilacz, obejrzyj kartę czy jakiś kondensator nie jest wypukły, jak jest możliwość to zobacz jak karta chodzi na innym komputerze.

viewtopic.php?f=7&t=76390&p=542185&hilit=kodek%C3%B3w#p542185

albo zobacz na tych sterach, ta osoba pisze że niby najlepsze

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=107822

viewtopic.php?f=7&t=9838&p=68945&hilit=sterownika#p68945

Witam!

Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc i zainteresowanie tematem. Dziś problem rozwiązany. Podłączyłem do płyty głównej dwa twarde dyski.

Jeden o pojemności 1,5 GB, który bios przy starcie wykrywa bez problemów, a drugi 80 GB na którym mam zainstalowany system, sterowniki…

Wszytko działa bez zarzutu :slight_smile:

Co do problemu z kartą graficzną:

Okazało się iż winny był BIOS. Po zmianie ustawień w nim problem znikł. Mogę teraz odtwarzać filmy, grać w gry… :lol:

Jeszcze raz dziękuje!