Aktualizacja bios

(Aqweds) #1

Witam!

Chciałbym "zreanimować" mój stary komputer jednak nie mogę znależć nigdzie aktualizacji biosu. :frowning:

Problem w tym, że aktualny nie wykrywa dysków twardych o większej pojemności.

Moja płyta główna to: Biostar M6TBA

Chipset: Intel ® 440 chipset family

Procesor: Intel celeron 1 GHZ

Proszę o pomoc!

(Jacek Bydgoszcz) #2

Czyli jakiej?

Jaki system?

(Igloolody) #3

Tutaj jest: http://www.driverfiles.net/Bios/Biostar ... 38,6,.html

(Zbych ) #4

ten chipset nie obsługuje większych dysków niż 32GB aczkolwiek po podzieleniu procentowym większego dysku system "zobaczy" już prawidłowo dysk i partycje , może źle napisałem że chipset nieobsługuje , poprostu większy dysk zobaczy i tak jako 32GB , aktualizacja biosu i tak nic nie zmieni dlatego że to chipset jest temu "winien"

(Aqweds) #5

Wiekszych dysków czyli o pojemności 80 GB

System: Windows XP sp3.

Dziekuje za wyjasnienie mi sytuacji. Rozumiem że winny jest chipset i nic zrobić nie można? (oprocz podziału na mniejsze partycje).

Problem w tym że do tej pory jak tylko podłanczam dysk o pojemności 80 GB to komuter zawiesza sie w momencie wykrywania przez BIOS twardych dysków.

Czy z tym cos mozna zrobić?

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż nie mogę poradzic sobie jeszcze z sterownikami do karty graficznej (tak myśle).

Problem wyglada tak iz jesli zainstaluje sterowniki do niej to przy próbie uruchomienia filmu w dowolnym formacie koputer rownież zawiesza sie. Jeśli sterowniki do niej nie sa zainstalowane filmy sa odtwarzane normalnie. Zmieniłem juz kilka razy sterowniki na rozne dostepne w sieci ale problem sie powtarza.

Moja karta graficzna to radeon 9250. co moze byc przyczyną?

(Michal Kolatek) #6

Kupić zewnętrzny kontroler na PCI.

Przeinstaluj kodeki, spróbuj na innych, zobacz czy np na Ubuntu (można pobrać wer PL ze wszyttkimi potrzebnymi kodekami) i zobacz czy problem będzie, podaj jaki masz zasilacz, obejrzyj kartę czy jakiś kondensator nie jest wypukły, jak jest możliwość to zobacz jak karta chodzi na innym komputerze.

viewtopic.php?f=7&t=76390&p=542185&hilit=kodek%C3%B3w#p542185

albo zobacz na tych sterach, ta osoba pisze że niby najlepsze

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=107822

viewtopic.php?f=7&t=9838&p=68945&hilit=sterownika#p68945

(Aqweds) #7

Witam!

Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc i zainteresowanie tematem. Dziś problem rozwiązany. Podłączyłem do płyty głównej dwa twarde dyski.

Jeden o pojemności 1,5 GB, który bios przy starcie wykrywa bez problemów, a drugi 80 GB na którym mam zainstalowany system, sterowniki...

Wszytko działa bez zarzutu :slight_smile:

Co do problemu z kartą graficzną:

Okazało się iż winny był BIOS. Po zmianie ustawień w nim problem znikł. Mogę teraz odtwarzać filmy, grać w gry... :lol:

Jeszcze raz dziękuje!