Aktualizacja bios

(eo1975) #1

20160922_110813.jpgChcę zaktualizować BIOS. Pobrałem plik ZIP ze strony producenta płyty głównej ASRock, ale po wypakowaniu zawsze mam taki komunikat.

Czy użycie tych plików do aktualizacji BIOS-u nie zniszczy mi komputera? Albo co zrobić, żeby wypakować bez błędu? Używałem WINRAR i 7ZIP.

(lukasssz) #2

Kluczowe pytanie czy masz potrzebę aktualizować. Nie wiem jak poszła technologia od momentu jak ja się w to bawiłem, ale w tedy gdy poszło cokolwiek nie tak, błąd , brak prądu to było już po biosie, .

(Veers) #3

Archiwum jest najwyraźniej uszkodzone. Pobierz inny plik (z innego serwera).

Jeśli zaś chodzi o “kluczowe pytanie” - to brzmi ono: jaki jest sens aktualizowania BIOSu, skoro wprowadzone poprawki dotyczą Windows 8, a ty nie używasz nawet Windows 7 ?

(eo1975) #4

Zamierzam wymienić procesor ze zintegrowaną kartą graficzną, bo komputer mi się zawiesza. To długa historia. Po długich poszukiwaniach wyszło na to, że karta grafiki jest uwalona. No i z tego, co się dowiedziałem aktualizacja BIOS-u jest wskazana w tej sytuacji zanim wymienię procka. Tym bardziej, że mam wersję 1.50 a jest dostępna 1.60. Choć rzeczywiście w opisie jest wzmianka, że jest to jakaś poprawka do Windows 8. A ja używam Windows 7. To nie wiem w sumie co robić. Obawiam się, że jak nie uaktualnie BIOS-u to system nie rozpozna mi procka albo jakieś inne problemy wyjdą. Dzisiaj odebrałem paczkę z prockiem. Czy ktoś mądry może mi powiedzieć co zrobić?

(Longhorn2009) #5

Podaj może link do pliku, sprawdzimy czy na innym komputerze też będzie błąd. 

Na stronie internetowej producenta będzie podana lista obsługiwanych procesorów wraz z wersją bios, możesz sprawdzić czy aktualizacja jest niezbędna do działania nowego CPU. 

(Veers) #6

Z tego co na stronie Asrocka można wyczytać, BIOS 1.60 jest wymagany jedynie dla Athlon II X4AD638XOJZ43GX oraz A4 AD3450OJZ22HX.

Natomiast uszkodzenie APU w procesorze - to straszna rzadkość jest… I tu nachodzi mnie taka myśl: czy sprawdzałeś pamięci ? Czy podkręcałeś procesor ? No i najważniejsze: czy próbowałeś zrobić testy z kartą graficzną w slocie PCI-E ?

(eo1975) #7

Sklep internetowy Morele.net
https://m.morele.net/product/details/584106/0

To moj nowy procesor. Płyta główna to A75M-ITX. Czy aktualizacja BIOS do wersji 1.60 jest potrzebna?

(Longhorn2009) #8

Wg strony producenta ta płyta ma mikrokody od wersji 1.20, więc spokojnie będzie działać bez aktualizacji BIOS.

Co do samego pliku, u mnie aktualizacja pobiera i rozpakowuje się bezbłędnie.

(eo1975) #9

Dzięki :slight_smile: Odezwę sie po wymianie procka czy jest ok.

(eo1975) #10

Jednak zaktualizowałem BIOS. Udało się. Wymieniłem też procesor. Wyglada na to, że jest ok. Temat to zamknięcia. Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: