Aktualizacja bios

20160922_110813.jpgChcę zaktualizować BIOS. Pobrałem plik ZIP ze strony producenta płyty głównej ASRock, ale po wypakowaniu zawsze mam taki komunikat.

 

Czy użycie tych plików do aktualizacji BIOS-u nie zniszczy mi komputera? Albo co zrobić, żeby wypakować bez błędu? Używałem WINRAR i 7ZIP.

Kluczowe pytanie czy masz potrzebę aktualizować. Nie wiem jak poszła technologia od momentu jak ja się w to bawiłem, ale w tedy gdy poszło cokolwiek nie tak, błąd , brak prądu to było już po biosie, .

Archiwum jest najwyraźniej uszkodzone. Pobierz inny plik (z innego serwera).

 

Jeśli zaś chodzi o “kluczowe pytanie” - to brzmi ono: jaki jest sens aktualizowania BIOSu, skoro wprowadzone poprawki dotyczą Windows 8, a ty nie używasz nawet Windows 7 ?

Zamierzam wymienić procesor ze zintegrowaną kartą graficzną, bo komputer mi się zawiesza. To długa historia. Po długich poszukiwaniach wyszło na to, że karta grafiki jest uwalona. No i z tego, co się dowiedziałem aktualizacja BIOS-u jest wskazana w tej sytuacji zanim wymienię procka. Tym bardziej, że mam wersję 1.50 a jest dostępna 1.60. Choć rzeczywiście w opisie jest wzmianka, że jest to jakaś poprawka do Windows 8. A ja używam Windows 7. To nie wiem w sumie co robić. Obawiam się, że jak nie uaktualnie BIOS-u to system nie rozpozna mi procka albo jakieś inne problemy wyjdą. Dzisiaj odebrałem paczkę z prockiem. Czy ktoś mądry może mi powiedzieć co zrobić?

Podaj może link do pliku, sprawdzimy czy na innym komputerze też będzie błąd. 

Na stronie internetowej producenta będzie podana lista obsługiwanych procesorów wraz z wersją bios, możesz sprawdzić czy aktualizacja jest niezbędna do działania nowego CPU. 

Z tego co na stronie Asrocka można wyczytać, BIOS 1.60 jest wymagany jedynie dla Athlon II X4AD638XOJZ43GX oraz A4 AD3450OJZ22HX.

Natomiast uszkodzenie APU w procesorze - to straszna rzadkość jest… I tu nachodzi mnie taka myśl: czy sprawdzałeś pamięci ? Czy podkręcałeś procesor ? No i najważniejsze: czy próbowałeś zrobić testy z kartą graficzną w slocie PCI-E ?

Sklep internetowy Morele.net
https://m.morele.net/product/details/584106/0

To moj nowy procesor. Płyta główna to A75M-ITX. Czy aktualizacja BIOS do wersji 1.60 jest potrzebna?

Wg strony producenta ta płyta ma mikrokody od wersji 1.20, więc spokojnie będzie działać bez aktualizacji BIOS.

Co do samego pliku, u mnie aktualizacja pobiera i rozpakowuje się bezbłędnie.

Dzięki :slight_smile: Odezwę sie po wymianie procka czy jest ok.

Jednak zaktualizowałem BIOS. Udało się. Wymieniłem też procesor. Wyglada na to, że jest ok. Temat to zamknięcia. Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: