Aktualizacja bios'a

Czy warto zaktualizować Bios jeżeli mam problem z ,np: Usb 2.0 :?:

Proszę krok po kroku po nie jestem pewien, jak dążyć do happy end .Mianowicie jak mieć zaktualizowany.

Jak się instaluje bios 'a jak komputer nie włączają się ,chłodzenia chodzą jak powinny :?:

Moja płyta CONROEXFIRE-SATA2 i proszę o stronę gdzie można otrzymać aktualizację

Myślę żę to wszystko :slight_smile:

Aktualizację z całą pewnością znajdziesz na stronie producenta… A co do aktualizacji, to zazwyczaj polega ona na utworzeniu dyskietki z aktualizacją biosu, uruchomienia z niej kompa. Kiedy bios zostanie zaktualizowany komputer się zresetuje i ot cała filozofia… Jednak taki zabieg zalecane jest robić na dodatkowym zasilaniu ups’em, gdyż jak elektrownia wyłączy prąd w trakcie aktualizacji biosu to zostaje już tylko serwis, gdyż komp już nie wstanie i raczej od nowa biosu po takim czymś sam nie wgrasz…

zazwyczaj jest to strona producenta i dział download

jeśli dobrze znalazlem to twoja płyta to ConRoeXFire-eSATA2 i nie dopisałeś “e” a biosa znajdziesz tutaj:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M … ire-eSATA2

jest wersja dla dos’a i windows’a obok pliku z biosem jest info “how to update” gdzie jest opis krok po kroku

a może opisz problem jaki masz np z tym USB bo aktualizaja BIOS’u to nie konieczność :wink:

Bo nie za bardzo wiem ale często pisze iż “System windows nie rozpoznaje portów” lub "Te urządzenie może działać szybciej "

Często nie odczytuje karty sd, micro sd ,idp…

ale mam 100% dobry adapter :!:

Może parę funkcji ukaże się w bosie :?:

To urządzenie może działąć szybciej pojawia się, gdyż usb pracuje w trybie 1.0 lub 1.1. Spróbuj wejść w bios setup i pokopać w jego opcjach - może gdzieś jest opcja uruchomienia portów usb w trybie 2.0…

a sterowniki do chipsetu zainstalowane??

Wszystko zainstalowane ,ale czy warto biosa aktualizować

A daje coś wydajniejszy system jak zaktualizuje :?:

Co to jest ten Instal boot co on daje (Ze strony producenta).

Jak widziałem we filmiku jakby system szybciej stawał.

Czy tylko taki pic jak systemowy stan hibernacjii :?: