Aktualizacja biosu GPU, z poziomu DOS. - Błąd komendy

(Mateusz 931) #1

Witam

Musze stworzyć pendrive startowego. Szukałem jak to robić i znalazłem fajny program Hp USB Disk Storage. Włączam program, wybieram Pendrive, system plików (właśnie jaki wybrać FAT,FAT32 [ogólnie to Pendrive ma FAT]) , zaznaczam opcje Create a Dos startup disc , i na dole muszę wybrać pliki DOS. No niestety nie mam pojęcia skąd :smiley:

Daje screen'a żeby to wszystko rozjaśnić.

4e2c6e6781a2fed1.jpg

PS muszę sflashować bios karty (tej nieszczęsnej 2600XT) , niestety przez WinFlash nie da rady. Stacji dyskietek nie mam w PC z góry mówię ;p

(system) #2

Spróbuj ściągnąć FreeDOSa i podać jego pliki, będzie legalny DOS.

(Mateusz 931) #3

nie znajduje tych plików, może jakiś inny sposób na stworzenie USB flash ?

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 18:25 został dopisany post przez destroy

Pomoże ktoś jak zrobić USB startowego ? Step by step

(Michalheo) #4

http://komputery.katalogi.pl/Jak_bootow ... 48782.html

Może coś z tego będzie przydatne ale opisanych metod nie testowałem osobiście. Spróbuję jeszcze czegoś poszukać w domowych zbiorach gazet komputerowych. Pewnie coś znajdę na ten temat :slight_smile:

(Kolmar) #5

destroy , a stronkę http://bootdisk.com/ znasz ? Ściągasz plik, który zazwyczaj jest w formacie EXE, rozpakowujesz go za pomocą WinImage do jakiegoś foldera, następnie w programie HP podajesz lokalizację do niego, ewentualnie kopiujesz wszystko ręcznie (zaznacz pokazywanie ukrytych plików oraz plików systemowych).

(Mateusz 931) #6

Byłem na tej stronce, lecz za chiny nie mam pojęcia jaki plik ściągnąć.

Heo ,

czytałem, i wszystkie porady trzeba mieć z dyskietką.

tylko ten plik żebym załadował i chyba by grało.

(Kolmar) #7

Jeżeli tylko do flashowania to ściągasz np. DOS/Windows9X/Me/NT/2K/XP Excellent Bootdisks :arrow: Windows 98 SE

Następnie rozpakuj plik boot98se.exe za pomocą WinImage tzn. File -> Open , Image -> Extract -> wskazujesz lokalizację folderu np. C:\xxx.

W HP podajesz lokalizację do folderu C:\xxx

Dla pewności sformatuj pendrive w FAT.

(Mateusz 931) #8

No o takie porady mi chodziło.

Tylko next problem. Zrobiłem tak jak napisałeś, i gdy wszystko ustawie w HP to on kurde tylko sforamtuje pendrive , inie nagrywa tych plików :confused: screen

ee304ebcddedd036.jpg

(Kolmar) #9

Testowałem na swym PQI, formatuje i kopiuje pliki.

Lista plików skopiowanych: COMMAND.COM , IO.SYS, MSDOS.SYS (wszystkie są ukryte).

Najwyżej ręcznie skopiujesz.

(Mateusz 931) #10

No to u mnie też one są ukryte. Próbowałem skopiować i pisało czy podmienić. Więc czyli zgrało. No to OK. Tylko jak ustawiłem żeby botowało z USB to nic się nie działo/ po chwili włączył się Window$ normalnie. Jakiś klawisz trzeba wcisnąć ? Chcę wejść do komendy poleceń, aby sflashować bios GPU.

W dniu 11.07.2008 , o godzinie 10:38 został dopisany post przez destroy

Dobra poradziłem sobie

Mam nagrany bios oraz program flashrom.exe z jego plikami. Komenda, która powinna sflashowac bios to w moim przypadku

flashrom.exe -p 0 ATI.bin

no i zaczynają się schody. Wyskakuje mi błąd coś w stylu "Nie ten adapter" . Chodzi o tą cyfre 0. Nie wiem co tam mam wstawić. Próbowałem cyfry od 0-4 i nic. Ktoś wie może co robić ?

(Kolmar) #11

Pewnie już to czytałeś...

http://www.oc-forum.org/zmiana-biosu-ka ... 14829.html

(Mateusz 931) #12

Kurcze próbowałem co tam radzą dodać końcówkę "-F" o i lipa. Programu GIGABYTE Flash Utillity nigdzie znaleźć nie mogę. Dałem do serwisu i od tamtej pory nie mogę zmieniać biosu. Nie wiem zablokowali czy co. już mnie to denerwuje. A znalazłem biosy do karty gdzie są inne napięcia, niż w tym moim. I powinno być OK. Albo zrobić vmod'a ale to za duże ryzyko jeszcze jak się nie umie. Już ręce mi opadają.