Aktualizacja biosu GPU, z poziomu DOS. - Błąd komendy

Witam

Musze stworzyć pendrive startowego. Szukałem jak to robić i znalazłem fajny program Hp USB Disk Storage. Włączam program, wybieram Pendrive, system plików (właśnie jaki wybrać FAT,FAT32 [ogólnie to Pendrive ma FAT]) , zaznaczam opcje Create a Dos startup disc , i na dole muszę wybrać pliki DOS. No niestety nie mam pojęcia skąd :smiley:

Daje screen’a żeby to wszystko rozjaśnić.

4e2c6e6781a2fed1.jpg

PS muszę sflashować bios karty (tej nieszczęsnej 2600XT) , niestety przez WinFlash nie da rady. Stacji dyskietek nie mam w PC z góry mówię ;p

Spróbuj ściągnąć FreeDOSa i podać jego pliki, będzie legalny DOS.

nie znajduje tych plików, może jakiś inny sposób na stworzenie USB flash ?

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 18:25 został dopisany post przez destroy

Pomoże ktoś jak zrobić USB startowego ? Step by step

http://komputery.katalogi.pl/Jak_bootow … 48782.html

Może coś z tego będzie przydatne ale opisanych metod nie testowałem osobiście. Spróbuję jeszcze czegoś poszukać w domowych zbiorach gazet komputerowych. Pewnie coś znajdę na ten temat :slight_smile:

destroy , a stronkę http://bootdisk.com/ znasz ? Ściągasz plik, który zazwyczaj jest w formacie EXE, rozpakowujesz go za pomocą WinImage do jakiegoś foldera, następnie w programie HP podajesz lokalizację do niego, ewentualnie kopiujesz wszystko ręcznie (zaznacz pokazywanie ukrytych plików oraz plików systemowych).

Byłem na tej stronce, lecz za chiny nie mam pojęcia jaki plik ściągnąć.

Heo ,

czytałem, i wszystkie porady trzeba mieć z dyskietką.

tylko ten plik żebym załadował i chyba by grało.

Jeżeli tylko do flashowania to ściągasz np. DOS/Windows9X/Me/NT/2K/XP Excellent Bootdisks :arrow: Windows 98 SE

Następnie rozpakuj plik boot98se.exe za pomocą WinImage tzn. File -> Open , Image -> Extract -> wskazujesz lokalizację folderu np. C:\xxx.

W HP podajesz lokalizację do folderu C:\xxx

Dla pewności sformatuj pendrive w FAT.

No o takie porady mi chodziło.

Tylko next problem. Zrobiłem tak jak napisałeś, i gdy wszystko ustawie w HP to on kurde tylko sforamtuje pendrive , inie nagrywa tych plików :confused: screen

ee304ebcddedd036.jpg

Testowałem na swym PQI, formatuje i kopiuje pliki.

Lista plików skopiowanych: COMMAND.COM , IO.SYS, MSDOS.SYS (wszystkie są ukryte).

Najwyżej ręcznie skopiujesz.

No to u mnie też one są ukryte. Próbowałem skopiować i pisało czy podmienić. Więc czyli zgrało. No to OK. Tylko jak ustawiłem żeby botowało z USB to nic się nie działo/ po chwili włączył się Window$ normalnie. Jakiś klawisz trzeba wcisnąć ? Chcę wejść do komendy poleceń, aby sflashować bios GPU.

W dniu 11.07.2008 , o godzinie 10:38 został dopisany post przez destroy

Dobra poradziłem sobie

Mam nagrany bios oraz program flashrom.exe z jego plikami. Komenda, która powinna sflashowac bios to w moim przypadku

flashrom.exe -p 0 ATI.bin

no i zaczynają się schody. Wyskakuje mi błąd coś w stylu “Nie ten adapter” . Chodzi o tą cyfre 0. Nie wiem co tam mam wstawić. Próbowałem cyfry od 0-4 i nic. Ktoś wie może co robić ?

Pewnie już to czytałeś…

http://www.oc-forum.org/zmiana-biosu-ka … 14829.html

Kurcze próbowałem co tam radzą dodać końcówkę “-F” o i lipa. Programu GIGABYTE Flash Utillity nigdzie znaleźć nie mogę. Dałem do serwisu i od tamtej pory nie mogę zmieniać biosu. Nie wiem zablokowali czy co. już mnie to denerwuje. A znalazłem biosy do karty gdzie są inne napięcia, niż w tym moim. I powinno być OK. Albo zrobić vmod’a ale to za duże ryzyko jeszcze jak się nie umie. Już ręce mi opadają.