Aktualizacja BIOSu IT8212

Pobrałem już BIOS i narzędzie do aktualizacji, zrobiłem dyskietkę startową i zgrałem te pliki na nią i OK.

Narzędzie się odpala, ale przy robieniu backupu stoi ciągle w miejscu. Plik backup.bin na dyskietce zajmuje 0B (sam sobie utworzył).

Co zrobić żeby zaktualizować ten cholerny BIOS??

Dodam, że to jest kontroler IDE ATA133 na PCI z chipsetem IT8212

Niżej screen:

dsc01131us2.th.jpg

dsc01132mx3.th.jpg

Przy pierwszym napisie (detect…) dalej pisze OK, ale przy drugim są kropki i nic.

Wie ktoś co trzeba zrobić?? Może jakąś inną wersje tego narzędzia, czy jakieś przyciski…???

Spróbuj z inną dyskietką, być może ta jest uszkodzona.

Próbowałem na dwóch dyskietkach i dalej to samo.

A dyskietki są dobre.

czemu mój post został usunięty?

nie zakładam nowego tematu bo problem pozostał nie rozwiązany, a nie widzę sensu przepisywania wszystkich informacji z tego tematu do nowego.

ma ktoś jakieś pomysły czemu flasher zamiera na backupie?

testowane na kilku dyskietkach

Problem został rozwiązany w innym temacie. Rozwiązaniem była integracja sterownika z płytą: http://adam749.eu/index.php?id=integrac … amie_nLite

W tym temacie chodziło o to że kontroler nie wykrywał HDD.

Twój post został usunięty ponieważ się podczepiłeś pod mój temat, a to jest na naszym forum zabronione.

czegoś nie załapałem

przecież nLite służy do tworzenia zmodyfikowanych wersji windowsa itp.

a w tym przypadku chodzi o aktualizację biosu kontrolera IT8212, która się zatrzymuje na backupie obecnego

w jaki sposób z tym się uporałeś?

pozdrawiam

Niepamiętam dokładnie o co chodziło z tym BIOSem, ale chyba o to: w instrukcji jest pokazane, że można wejść w BIOS tej karty i ustawiać różne funkcje, a w mojej nie dało się wejść i myślałem że aktualizacja pomoże, ale aktualizować się nie dało, więc zintegrowałem sterownik tego kontrolera z płytką Windy i dysk już jest podczas instalacji.

aha…

ja mam trochę inny problem, mianowicie chcę zmienić bios z atapi na raid (są dwie wersje biosu), ale niestety aktualizacja zatrzymuje się na backupie i nie mam żadnych pomysłów jak sobie z tym poradzić