Aktualizacja biosu karty graficzej

Witam

Jako że nigdy tego nie robiłem chciałem was poprosić o pomoc w aktualizacji biosu karty graficznejtzn. jak i czy się to robi :?:

Karta jaką posiadam to EVGA Gf 8800 GTS 640MB KO ACS3 (G80)

Z góry dziękuje za pomoc

A to w ogóle da się coś takiego zrobić? :smiley: Pierwsze słyszę…

Lol,aktualizacje biosu grafik normalna sprawa,robi się to programem o nazwie NVFLASH a edytować można samemu bios programem NIBITOR.

czyli najpierw muszę pobrać bios ze strony producenta karty tak?

Można i tak, ale można też poszukać już przygotowany bios pod konkretną karte. Niektórzy przygotowuje biosy zapisując na stałe podkręcone wartości. Wystarczy znaleźć taki bios i wgrać do karty.

Można też iść na łatwizne i napisać do producenta czy jest dany bios i gdzie go znaleźć :mrgreen:

No to super bo na stronie producenta nic nie widać na temat nowego biosu do mojej karty :frowning:

I co teraz :?:

A tak na marginesie to może mi ktoś objaśnić obsługę tego programu do aktualizacji biosu :?:

Robi się to z pod poziomu dosu a po drugie pytanie ,po co chcesz aktualizować ? ,bo tak naprawde aktualizuje się jak są poważne błędy i to wtedy producent karty np EVGA dostarcza bios na stronie albo bawią się w to Overclockerzy,ja potrafiłem dawnego 7600 GST ,dziesięć razy dziennie flashować :P.

Bo mam problem z tą kartą przegrzewa się to jest cytat moich słów z innego tematu "Ps. Czy to normalne że jak grałem data temu w COD4 na full detalach to karta się nie grzała a teraz na tej samej grze się przegrzewa? I jeszcze jedno co zauważyłem to że podczas grania wentylator na karcie nie przyspiesza nawet jak rośnie temperatura on nadal pracuje tylko na 60%?

To zmień chłodzenie na karcie ,bądz paste bo może tego wina że od temperatury już wysłchła,ewentualnie zainstaluj najnowsze sterowniki bo może masz te co zmieniały parametry wentylatora i karty ludziom paliły.

Pasta zmieniona , sterowniki mam już te najnowsze poprawiane i nadal jest to samo nie widzę i nie słyszę żeby wentylator przyspieszał :frowning:

No w Nibitor raczej obrotów nie zmienisz,jeśli nie możesz ich zmieniać programem typu SPEEDFAN albo RIVATUNER ,tam ewentualnie możesz zegary zmienić w każdych trybach i napięcie i kilka takich szpanowskich wpisów(data produkcji i nazwa) a patrzyłeś programy do regulacji obrotów takie jak np: ja wymieniłem?

tak mam riva tuner i on pomaga. Tylko teraz pytanie czemu autoregulacja nie działa

Skoro zaczynasz regulacje ręczną ,to Riva tuner przejmuje kontrole nad regulacją,czyli sam musisz zmieniać obroty,gdy grasz na 100% a gdzie nie grasz na jakieś właśne,niestety trzeba to zmieniać samemu.

no tak ale nie zawsze używałem rivy, od kilku dni jej używam bo wcześniej obroty były na poziomie 60% cały czas czy grałem czy nie

No rozumiem,chłodzenie masz może niereferencyjne,uważam że już EVGA zablokowało automatyczną zmiane regulacji obrotów,jeśli na stronie EVGA nie podają nowego biosu to zapomnij o tym że to zmienisz,ewentualnie zmiana chłodzenia lub zabawa z Rivą.

Czemu niby niereferencyjne?. Zanim kupiłem tą kartę to poświęciłem trochę czasu naczytanie i właśnie skusiłem się na nią przez ten system ACS3. Jeszcze jest jedno rozwiązanie a mianowicie takie że mam przedłużoną gwarancje na tą kartę na jeszcze 7 lat wiec mogę ja wysłać do Niemiec do serwisu bo niestety w Polsce takiego nie ma :frowning:

Napisałeś że może Evga zablokował regulacje więc w tym przypadku pojawia się pytanie czemu kiedyś się nie grzała na COD4 a teraz się grzeje :?: a tak jak pisałem wcześniej pasta wymieniona, chodzenie wyczyszczone i nic wielkie D

Zmiana chłodzenia na pewno coś da ale to nie zmieni braku autoregulacji obrotów wiatraka i nadal będę musiał ręcznie zmieniać.

Nie mam pojęcia skoro wymienione,nie ma co gdybać też czy dobrz nałożyłeś czy źle,bo oczywiście na GPU nakłada się mało ,tak aby przykryła pasta GPU,ja przynajmniej tak robie,inni stawiają większą kropke by potem pasta się rozlazła ,skoro różnica w teperaturach jest duża to też zmiane ustawień w grafice można odrzucić,ewentualnie jak wspomniałeś ,zmiana chłodzenia albo dalsza zabawa Rivą,także upewnił bym się innymi programami jaką wskazuje temperature na GPU,Riva Tuner także pokazuje,HWINFO32 ,HWMONITOR i EVEREST.

Ale po czym w ogóle wnioskujesz, że się przegrzewa? Możesz podać temperatury?

Powyżej 85 stopni i jeszcze po tym że jak długo gram to np. monitor się wyłącza i szuka źródła sygnału digital/analog. Dodam że komp w tym czasie pracuje normalnie. Na jakiś forum już pisałem o tym i napisano mi że ta temperatura jest za wysoka.

Radiator na pewno dokładnie wyczyściłeś? Dobrze przesmarowałeś pastą (cienki pasek, tak, żeby po dociśnięciu przez radiator nie wypłynęło po bokach)? Jakiej użyłeś? Dobrze dokręciłeś radiator? Wyczyściłeś łopatki wiatraczka? Jakim programem sprawdzałeś temperatury (polecam GPU-Z)? Jakie sterowniki masz zainstalowane?

8800GTS 640MB rozgrzewa się normalnie do 80*C, to jest jeszcze u niego normalne.

Pozdrawiam!