Aktualizacja biosu MSI K9A2 NEO-F i nie chce wstać płyta!

Witam. Przypadkowo przeglądając strony internetowe, wpadłem na takie cos jak live updater od MSI czy cos podobnego, program ten ma za zadanie ściągnąć najnowsze sterowniki, oprogramowanie a nawet bios do płyty głównej, niby wszystko miało odbyć sie bezpiecznie, bez problemu itp… A jednak nie do konca, po aktualizacji biosa płyty głównej w trybie windowsa i po resecie, komputer uruchamia sie ale po kilku piskach z głośniczka wylacza sie po czym ponownie sam uruchamia sie po jakiś 5 sekundach. Czyżbym przez głupi program od firmy MSI która zapewniała ze nic sie nie stanie, uwalilem sobie płytę główną?! Prosze o pomoc co zrobic by komputer wstał na nowo… w sygnaturce reszta opisu podzespołów.

Miałem coś podobnego swego czasu i też się wystraszyłem :slight_smile: ale nie ma paniki, to musi potrwać te piski i powolne włączanie się ale w końcu się skończy … cierpliwości 8)

Jak nie to zrób reset ustawień, zworka Clear CMOS itp. na płycie głównej + (wyjmij baterię). Przy wyłączonym kompie oczywiście.

Reset ustawień itp. zrobilem juz wczoraj ale nic to nie pomogło… Jesli chodzi o te włączanie i wyłączanie to ile mam czekac? Bo juz chyba z ok 100 razy tak zrobił i nic. Dysk twardy odłączyłem by głowice nie dostały… Trochę sie nie pokoje.

Do końca nie wiem ile zostawiłem komputer wtedy na jakieś 2 godziny a po powrocie wszystko już było w porządku

Odłączyłem wszystko od USB i uruchomił się. bardzo śmieszne po prostu…

teraz rzecz w tym że przed każdym uruchomieniem komputera będę musiał wszystko odłączać od USB bo inaczej robi te same psikusy czyli włącza się i wyłącza. co zrobić by tak nie było? w ogóle trochę ustawień przybyło w BIOSie może któreś odpowiada za to?

– Dodane 05.07.2009 (N) 22:57 –

Pomoże ktoś? czy mam z tym problemem normalnie żyć…?

josik ile masz urządzeń usb ?? włączaj po kolei każdy lub jak problemy pojawią się z pierwszym urządzeniem odłącz je i podłącz drugie… osobiście powróciłbym do starego biosu jeśli problemy będą nadal.

W Biosie załaduj ustawienia zopytmalizowane lub nawet bezpieczne i ponownie spróbuj. Jak nic to nie daje, to jeszcze policz sygnały z biosu i podaj je na forum.

Ostatecznie, tak jak pisze technik_elektro , czyli powrót do starego biosu.

myszka na USB, bluetooth, modem speedtouch 330, drukarka.

po odłączeniu bluetooth’a i modemu komputer włącza się normalnie.

w trakcie gdy jeszcze płyta główna ładuje swoje dane i informacje podepnę modem lub bluetooth słyszę do każdego z podpiętych urządzeń pisk z głośniczka.

przed aktualizacją biosu było wszystko dobrze a teraz jest irytujący problem.

biosu nie chcę starego bo nie działał mi cool’n’quiet a teraz działa ta funkcja.

a gdzie podpinasz te urządzenia z przodu czy z tyłu spróbuj je wpiąć w inne miejsce…

Wszystkie urządzenia sa podpiete z tylu, tak zawsze bylo. Nic nie dala zamiana miejscami usb. Dodam jeszcze ze z głośniczka systemowego wydobywają sie 4 piski: pierwsze dwa maja inny ton od tych drugich dwuch piskow. Jesli chodzi o te 4 krótkie piski zaraz po włączeniu komputera, to musze powiedziec ze zaczął wydobywać te dźwięki juz od 3 tygodni… Nie wiem co moze byc grane.

mam dokladnie ten sam problem! jesli drukarka jest podlaczona i bluetoch to komputer sie nie odpali! jesli ktos zna rozwiazanie tego problemu niech napisze na forum! pozdr.

zaniosłem kompa do serwisu na gwarancji, powiedziałem całą prawdę w czym problem, po trzech dniach do mnie zadzwonili że mogę już odebrać komputer, wgrali bios jeszcze raz, nie wiem czy starszy czy najnowszy ale już działa wszystko dobrze. Myślę że wgrywanie biosu z poziomu windowsa to jakieś nie porozumienie a ja w to uwierzyłem że będzie dobrze a nie było… już nigdy tak nie zrobię, do takich eksperymentów trzeba mieć specjalistyczne rzeczy i znać bezpieczne metody.