Aktualizacja biosu na karcie graficznej czy warto?

Witajcie posiadam kartę Grafiki RTX 3080 AORUS XTREME zauważyłem ze posiadam wersję biosu f4 , co nawet nie ma na stronie producenta tylko f3 i f2 pytanie czy wgrać najnowszy bios? co to zmieni coś stracę na wydajności albo zyskam dziękuję wam za odp.

Wgraj, bo możesz zyskać.

Tak tylko mnie zastanawia co to za wersja biosu f4 jak nawet nie ma na stronie producenta może bardzo stara wersja , ale nie może być bo te kart nie dawno co trafiły na rynek.

to wynika z tego ze f4 to najnowsza wersja biosu ? co nawet nie ma na stronie producenta

Nie pisz na stronie DP od januszy bo ci mówią coś czego sami nie ogarniają
tylko jak masz sprzęt od danej firmy to najlepiej pisz do tej firmy która ci da prawidłową fachową odpowiedź.

A co do flashowania zrób sobie kopie obecnego zanim cokolwiek będziesz zmieniać.
Druga sprawa jeśli wychodzą nowe wersje biosu to liczba raczej rożnie a nie male więc pewnie masz jakąś nowsze wersje.

zainstaluj program Driver Booster sam znajdzie aktualizacje sterowników

Tak masz rację tylko zauważ f3 z data 2020/10/22 f2 2020/11/05 a f4 wcale nie ma to wychodzi ze idzie w drugą stronę.

Z flashowaniem biosów zasada jest jedna, jeżeli działa poprawnie to nie aktualizujesz, chyba, że nowa wersja wnosi znaczne poprawki, dodaje funkcje, które potrzebujesz lub poprawia wydajność. Dlatego pytanie podstawowe - co daje wersja f4? Każde flashowanie łączy się z ryzykiem, chociaż obecne narzędzia są coraz lepsze, proponują backupy, przywracanie itp. Niemniej trzeba się zastanowić czy warto.

Ja tam moją płytę główną aktualizuje i jest dobrze

MoBo często mają podwójny BIOS więc nie ma stresu, a jak nie mają to i tak maja mechanizm backup’u. Teraz aktualizacja MoBo to raczej mało ryzykowne zajęcie :slight_smile:

Nie wiem jak tutaj, ale w GPU też bywają mechanizmy dual BIOS.

Są od dawna tylko nie każdy model/firma je posiada.

Witam są są moja karta posiada dwa biosy .

No to nie ma stresu, może działać :slight_smile:

Spoko ale odp mi na pytanie bios wersji f4 mam jak go nawet nie ma na stronie producenta.

Skoro aplikacja do aktualizacji go widzi, to znaczy, że na serwerze jest. Ja bym się nie przejmował tym, że nie ma go na stronie.

ok ale jak potem powrócę do tego f4 jakby coś było nie tak z tym f2 ?
Czytałem ze na biosie f2 są nisze temperatury.