Aktualizacja biosu na karcie od grafiki

GF7100GS,Czytałem że można za aktualizować bios=Większa wydajność.(Trochę większa).

Czytałem tak na kilku forach, okej ale jak to się robi?..Nie chce nic zepsuć a na Google, jak wpisze to wychodzą mi poradniki ale nie mam nie których opcji.

Porady?

Jaki jest sens podkręcać GF 7100GS

Żeby była większa wydajność to musisz edytować bios np. za pomocą NVIDIA BIOS Editor (NiBiTor) zwiększyć zegary (inaczej nie zwiększysz wydajności karty), możesz osiągnąć to samo podkręcając kartę pod systemem np. za pomocą MSI Afterburner .

To nie baw się w edycję i flashowanie biosu.

Pddkręconą to ja mam

Aktualny zegar rdzenia 440MHz(wiecej nie daje bo robi się nie stabilna)

Standard:350MHz

Pamięć:732Mhz

Standart:532Mhz

Już nic nie pomoże? ;c

falcon89 dobrze prawi. Bezpiecznie (chociaż i tak nie do końca) jest tylko programowo. Zmiana biosu z reguły nie daje ogromnego przyrostu wydajności, a i samej karty nie opłaca się podkręcać.

Flash biosu warto robić w przypadku downclockingu tak, aby na stałe obniżyć sobie profil w jakim karta się uruchamia (oszczędność energii) Jest to bezpieczne jeśli wcześniej przetestujesz sobie nowe ustawienia zegarów “na sucho” za pomocą programu dołączanego do karty lub RivaTuner lub innego podobnego. Bardzo pomocne na przykład jeśli ktoś użytkuje Linuksa gdzie czasem nie ma programowego dostępu do ustawień karty. Przy Twojej karcie zysk na wydajności choćby mega podkręconej będzie niestety bardzo niewielki być może niezauważalny.

Za auważalny, ale prawda. Mały. ;C Karta biurowa. ;x Może 2-5 fps.