Aktualizacja biosu na płycie INTELA

Witam, mam starą płytę intel DB65AL s.1155. Chcę zrobić jej update biosu. Płyta ma przestarzały bios i podejrzewam, że jest to powodem przez który karta graficzna RX460 nie daje obrazu. Starsza karta normalnie dziala. Ta nowa była w serwisie i ponoć jest sprawna. Czytałem o przypadkach kiedy przestarzały bios był powodem czarnego ekranu przy nowszych kartach, dlatego chcę zaktualizować bios. Nigdy wcześniej tego nie robiłem. Czytam na stronie intela instrukcje, ale nic mi nie świta jak należy to zrobić. Może ktoś już to robił lub mógłby po prostu napisać krok po kroku co należy zrobić. Byłbym wdzięczny.

Uruchom płytę ze starszą kartą. Zobaczy podczas startu, wyświetlają się opcje - pod F7 powinna być opcja update BIOS. Jeśli tak będzie to masz z górki. Wystarczy odpowiedni plik z biosem (najprawdopodobniej AL0057.BIO) nagrać na pusty usb lub CD., potem uruchomić przez F7 proces aktualizacji i poczekać aż się zrobi :slight_smile:

Osobiście nie słyszałem o takich przypadkach - prędzej obstawiałbym za słaby zasilacz lub niepodłączone dodatkowe zasilanie karty.